Schedule

Schedule is subject to change without notice


Date Day Athletic Event
Level
Opponent Location Time Result Score
02/07/2013 FRI GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
08/19/2013 MON Girls Golf V HIGHLAND PARK Marriott Cranes Landing V 1:00 PM
08/19/2013 MON Boys Golf V ROLLING GREEN INVITE ROLLING GREEN G.C. 2:30 PM
08/19/2013 MON Girls Golf JV HIGHLAND PARK Marriott Cranes Landing JV 1:00 PM
08/19/2013 MON GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
08/19/2013 MON BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 3:30 PM
08/20/2013 TUE Girls Golf V BUFFALO GROVE Marriott Cranes Landing V 1:00 PM
08/20/2013 TUE Girls Golf JV BUFFALO GROVE Marriott Cranes Landing JV 4:00 PM
08/20/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE OLD SCHOOL FOREST PRESERVE 4:00 PM
08/20/2013 TUE BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 3:30 PM
08/21/2013 WED Girls Golf V ROCKFORD (BOYLAN) INVITATIONAL ROCKFORD C.C. 9:00 AM
08/21/2013 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
08/21/2013 WED GOLF SHUTTLE CRANES LANDING/ ARBORETUM 4:00 PM
08/22/2013 THU Boys Football SFAFB GREEN & GOLD SCRIMMAGE Stadium 6:00 PM
08/22/2013 THU Boys Soccer V GREEN & GOLD VHAC Soccer 4:30 PM
08/22/2013 THU Boys Golf FS2 MUNDELEIN COUNTRYSIDE G.C. 4:00 PM
08/22/2013 THU Boys Soccer S JV GREEN & GOLD SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM
08/22/2013 THU Boys Soccer FA FB GREEN & GOLD SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM
08/22/2013 THU Girls Volleyball V GREEN AND GOLD Sports Center Wood 6:00 PM
08/22/2013 THU Girls Volleyball FB GREEN AND GOLD Sports Center North 5:00 PM
08/22/2013 THU Girls Volleyball FA GREEN AND GOLD Sports Center North 5:00 PM
08/22/2013 THU Girls Volleyball S GREEN AND GOLD Sports Center Wood 5:00 PM
08/22/2013 THU Girls Volleyball JV GREEN AND GOLD Sports Center Wood 5:00 PM
08/22/2013 THU Girls Golf JV FREMD HIGHLAND WOODS 4:00 PM
08/22/2013 THU Girls Golf V FREMD HIGHLAND WOODS 4:00 PM
08/22/2013 THU Boys Golf JV HERSEY OLD ORCHARD 3:00 PM
08/22/2013 THU VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
08/22/2013 THU Boys Football V GREEN & GOLD SCRIMMAGE Stadium 7:30 PM
08/23/2013 FRI Girls Field Hockey V GREEN AND GOLD STADIUM 6:30 PM
08/23/2013 FRI Girls Field Hockey JVA GREEN AND GOLD STADIUM 6:30 PM
08/23/2013 FRI Girls Field Hockey JVB GREEN AND GOLD STADIUM 6:30 PM
08/23/2013 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
08/23/2013 FRI GIRLS GOLF PRACTICE DEERFIELD G.C. 4:00 PM
08/23/2013 FRI BOYS GOLF PRACTICE THE GROVE C.C AND GOLF ZONE 4:00 PM
08/24/2013 SAT Girls Golf V PROSPECT INVITE MT. PROSPECT G.C. 12:50 PM
08/24/2013 SAT Girls Field Hockey JVB GLENBARD WEST INVITE SPAULDING FIELD 9:00 AM
08/24/2013 SAT Girls Golf JV GLENBROOK SOUTH ‘TEE-OFF TOURNEY’ GLENVIEW PRAIRIE CLUB 8:00 AM
08/24/2013 SAT Boys Golf V WARREN INVITE BITTERSWEET G.C. 12:00 PM
08/24/2013 SAT Girls Field Hockey V LOYOLA PLAY DAY LOYOLA H.S. MUNZ CAMPUS 11:00 AM
08/24/2013 SAT GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 8:15 AM
08/24/2013 SAT BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 7:00 AM
08/26/2013 MON Boys Golf V LAKE COUNTY INV: HOST: ZION SHEPHARD'S CROOK G.C. 1:00 PM
08/26/2013 MON Girls Golf V LAKE COUNTY INVITE HOST: BARRINGTON BONNIE DUNDEE G.C. 1:00 PM
08/26/2013 MON Girls Volleyball V ROLLING MEADOWS SPORTSCENTER WOOD 6:00 PM
08/26/2013 MON Girls Volleyball FA ROLLING MEADOWS SPORTSCENTER NORTH 5:00 PM
08/26/2013 MON Girls Volleyball FB ROLLING MEADOWS Sports Center North 6:00 PM
08/26/2013 MON Girls Volleyball S ROLLING MEADOWS Sports Center South 5:00 PM
08/26/2013 MON Girls Volleyball JV ROLLING MEADOWS Sports Center Wood 5:00 PM
08/26/2013 MON VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
08/26/2013 MON GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE BIG BEAR FOREST PRESERVE 4:00 PM
08/26/2013 MON GOLF SHUTTLE ARBORETUM / DEERFIELD GC 4:00 PM
08/27/2013 TUE Boys Soccer JV STEVENSON INVITATIONAL SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM W 3-1
08/27/2013 TUE Girls Field Hockey JVA NEW TRIER NEW TRIER NORTHFIELD 4:45 PM L 0-8
08/27/2013 TUE Boys Soccer JV STEVENSON INVITATIONAL SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM W 3-1
08/27/2013 TUE Girls Volleyball V BARRINGTON Sports Center Wood 6:00 PM
08/27/2013 TUE Girls Volleyball FB BARRINGTON Sports Center North 6:00 PM
08/27/2013 TUE Girls Volleyball FA BARRINGTON Sports Center North 5:00 PM
08/27/2013 TUE Girls Volleyball S BARRINGTON Sports Center Wood 5:00 PM
08/27/2013 TUE Girls Volleyball JV BARRINGTON Sports Center South 5:00 PM
08/27/2013 TUE Boys Soccer S LIBERTYVILLE INVITE VS. BURLINGTON C. LIBERTYVILLE SOCCER COMPLEX #12 4:30 PM W 4 - 0
08/27/2013 TUE Girls Field Hockey V NEW TRIER VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 1 4:45 PM
08/27/2013 TUE Boys Soccer FB WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS - SEDOL FIELD 4:30 PM L 0 - 6
08/27/2013 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
08/27/2013 TUE GIRLS GOLF PRACTICE TBA 4:00 PM
08/27/2013 TUE GOLF SHUTTLE ARBORETUM / golf zone 4:00 PM
08/28/2013 WED Boys Soccer V GLENBROOK SOUTH INVITE VS. MUNDELEIN GLENBROOK SOUTH H.S. - FIELD B LAKE AVE. 4:15 PM
08/28/2013 WED Boys Golf FS2 MUNDELEIN Arboretum F/S 4:00 PM
08/28/2013 WED Girls Golf V MUNDELEIN COUNTRYSIDE G.C. 4:00 PM
08/28/2013 WED Girls Field Hockey JVB NEW TRIER NEW TRIER WINNETKA 4:45 PM
08/28/2013 WED Girls Golf JV MUNDELEIN COUNTRYSIDE G.C. 4:00 PM
08/28/2013 WED Boys Soccer S LIBERTYVILLE INVITE VS. LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE SOCCER COMPLEX #9 4:30 PM L 2-5
08/28/2013 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
08/28/2013 WED GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
08/28/2013 WED GOLF SHUTTLE ARBORETUM 4:00 PM
08/28/2013 WED BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE TBA 4:00 PM
08/29/2013 THU Boys Soccer V GLENBROOK SOUTH INVITE VS. SCHURZ GLENBROOK SOUTH H.S. - STADIUM 5:45 PM
08/29/2013 THU Girls Field Hockey JVB OAK PARK RIVER FOREST VHAC Field Hockey/Lacrosse 2 4:30 PM
08/29/2013 THU Girls Field Hockey JVA OAK PARK RIVER FOREST VHAC Field Hockey/Lacrosse 1 4:30 PM
08/29/2013 THU Boys Cross Country V BUFFALO GROVE Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
08/29/2013 THU Girls Cross Country V BUFFALO GROVE Half Day Forest Preserve (G) 4:45 PM
08/29/2013 THU Boys Cross Country JV BUFFALO GROVE Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
08/29/2013 THU Boys Cross Country F BUFFALO GROVE Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
08/29/2013 THU Boys Cross Country V HIGHLAND PARK Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
08/29/2013 THU Boys Cross Country JV HIGHLAND PARK Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
08/29/2013 THU Boys Cross Country F HIGHLAND PARK Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
08/29/2013 THU Girls Cross Country JV BUFFALO GROVE Half Day Forest Preserve (G) 4:45 PM
08/29/2013 THU Girls Golf V CARMEL COUNTRYSIDE G.C. 4:00 PM
08/29/2013 THU Girls Golf JV CARMEL COUNTRYSIDE G.C. 4:00 PM
08/29/2013 THU Boys Soccer JV STEVENSON INVITATIONAL SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM W 3-0
08/29/2013 THU Boys Soccer JV STEVENSON INVITATIONAL SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM W 3-0
08/29/2013 THU Girls Volleyball FB GLENBROOK SOUTH Sports Center North 6:00 PM
08/29/2013 THU Girls Volleyball FA GLENBROOK SOUTH Sports Center North 5:00 PM
08/29/2013 THU Girls Field Hockey V OAK PARK RIVER FOREST STADIUM 6:00 PM
08/29/2013 THU Boys Golf V LAKES COMMUNITY ANTIOCH G.C. 4:00 PM
08/29/2013 THU Boys Golf JV LAKES COMMUNITY ANTIOCH G.C. 4:00 PM
08/29/2013 THU Girls Volleyball V GLENBROOK SOUTH Sports Center Wood 6:00 PM
08/29/2013 THU Boys Soccer FB GLENBROOK NORTH GLENBROOK NORTH H.S. 4:45 PM L 2 - 6
08/29/2013 THU Girls Cross Country V HIGHLAND PARK Half Day Forest Preserve (G) 4:45 PM
08/29/2013 THU Girls Cross Country JV HIGHLAND PARK Half Day Forest Preserve (G) 4:45 PM
08/29/2013 THU Girls Volleyball S GLENBROOK SOUTH Sports Center Wood 5:00 PM
08/29/2013 THU VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
08/29/2013 THU GIRLS CROSS COUNTRY SHUTTLE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
08/29/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY SHUTTLE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
08/30/2013 FRI Boys Football V KENOSHA INDIAN TRAIL KENOSHA INDIAN TRAIL H.S. 7:30 PM
08/30/2013 FRI Boys Soccer S LIBERTYVILLE INVITE VS. PROSPECT LIBERTYVILLE SOCCER COMPLEX #9 4:30 PM
08/30/2013 FRI Girls Volleyball FB WHEELING INVITE WHEELING H.S. 4:30 PM
08/30/2013 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
08/30/2013 FRI Boys Soccer JV DEERFIELD SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM
08/30/2013 FRI GIRLS GOLF SHUTTLE DEERFIELD G.C. 4:00 PM
08/30/2013 FRI BOYS GOLF SHUTTLE THE GROVE C.C AND GOLF ZONE 4:00 PM
08/30/2013 FRI JV CHEER BUS KENOSHA INDIAN TRAIL H.S. 4:15 PM
08/30/2013 FRI VARSITY CHEER BUS KENOSHA INDIAN TRAIL H.S. 7:30 PM
08/31/2013 SAT Boys Soccer V GLENBROOK SOUTH INVITE VS. GBS GLENBROOK SOUTH H.S. - STADIUM 8:00 AM
08/31/2013 SAT Boys Football S KENOSHA INDIAN TRAIL KENOSHA INDIAN TRAIL H.S. 1:00 PM
08/31/2013 SAT Girls Tennis JV GLENBROOK SOUTH QUAD GLENBROOK SOUTH H.S. 8:30 AM Rained Out Rained Out
08/31/2013 SAT Boys Football FA KENOSHA INDIAN TRAIL KENOSHA INDIAN TRAIL H.S. 10:00 AM W 32-0
08/31/2013 SAT Boys Golf V BUFFALO GROVE INVITATIONAL BUFFALO GROVE G.C. 12:00 PM
08/31/2013 SAT Girls Tennis V NEW TRIER INVITE WINNETKA PARK DISTRICT 8:00 AM W 4-1
08/31/2013 SAT Boys Soccer V GLENBROOK SOUTH INVITE VS. TBA GLENBROOK SOUTH H.S. TBA
08/31/2013 SAT Girls Field Hockey JVA NEW TRIER INVITE NEW TRIER WINNETKA 9:00 AM
08/31/2013 SAT Girls Swimming V SCOUT RELAYS (SWIMMING) LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 1:00 PM
08/31/2013 SAT Girls Swimming V SCOUT RELAYS (DIVING) LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 9:30 AM
08/31/2013 SAT Boys Football FB ROUND LAKE Stadium 9:00 AM W 24-7
08/31/2013 SAT Girls Volleyball FA BARRINGTON INVITE BARRINGTON H.S. 8:30 AM
08/31/2013 SAT BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 7:00 AM
09/02/2013 MON GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 8:15 AM
09/03/2013 TUE Girls Tennis V HIGHLAND PARK VHAC Tennis 4:30 PM W 8-0
09/03/2013 TUE Boys Soccer JV NEW TRIER SHS VHAC V Soccer 4:45 PM
09/03/2013 TUE Boys Soccer S STEVENSON SOPHOMORE INVITE SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM L 1-3
09/03/2013 TUE Boys Cross Country V LAKE COUNTY INVITE (HOST: WAUKEGAN) Waukegan Sports Park, 3391 W. Beach Rd, Waukegan, IL 60087 6:00 PM
09/03/2013 TUE Girls Tennis JV HIGHLAND PARK HIGHLAND PARK H.S. 4:30 PM L 7-3
09/03/2013 TUE Girls Cross Country V LAKE COUNTY INVITE (HOST: WAUKEGAN) Waukegan Sports Park, 3391 W. Beach Rd, Waukegan, IL 60087 5:30 PM
09/03/2013 TUE Boys Soccer S STEVENSON SOPHOMORE INVITE SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM
09/03/2013 TUE Boys Soccer V ANTIOCH ANTIOCH H.S. - MCMILLEN FIELD 4:30 PM
09/03/2013 TUE Girls Field Hockey V ST. IGNATIUS VHAC Field Hockey/Lacrosse 1 5:00 PM
09/03/2013 TUE Girls Field Hockey JVA ST. IGNATIUS VHAC Field Hockey/Lacrosse 2 5:00 PM W 1-0
09/03/2013 TUE Boys Soccer FB NEW TRIER Fox Meadow Fields, Willow Rd & Waukegan Rd, Northfield, IL 4:45 PM L 0 - 4
09/03/2013 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/03/2013 TUE GOLF SHUTTLE ARBORETUM / CRANES LANDING 4:00 PM
09/04/2013 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/04/2013 WED GOLF SHUTTLE ARBORETUM / CRANES LANDING 4:00 PM
09/04/2013 WED BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE TBA 4:00 PM
09/04/2013 WED GIRLS GOLF PRACTICE KEMPER LAKES 4:00 PM
09/05/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 8:15 AM
09/05/2013 THU GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HERRING CREEK 8:15 AM
09/06/2013 FRI Girls Swimming V JV F GREEN & GOLD INTRA-SQUAD Aquatic Center 5:00 PM
09/06/2013 FRI Girls Tennis V GLENBROOK NORTH VHAC Tennis 4:30 PM W 9-0
09/06/2013 FRI Girls Tennis JV GLENBROOK NORTH GLENBROOK NORTH H.S. 4:30 PM
09/06/2013 FRI Boys Football S HOMEWOOD-FLOSSMOOR H.S. Stadium 5:00 PM
09/06/2013 FRI Boys Football V HOMEWOOD-FLOSSMOOR H.S. Stadium 7:30 PM
09/06/2013 FRI Boys Soccer S STEVENSON SOPHOMORE INVITE SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM W 5-3
09/06/2013 FRI Boys Soccer S STEVENSON SOPHOMORE INVITE SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM W 5-3
09/06/2013 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/06/2013 FRI Girls Field Hockey V HOMEWOOD FLOSSMOOR HOMEWOOD FLOSSMOOR H.S. 4:30 PM
09/06/2013 FRI Girls Field Hockey JV HOMEWOOD FLOSSMOOR HOMEWOOD FLOSSMOOR H.S. 5:45 PM
09/06/2013 FRI BOYS GOLF SHUTTLE THE GROVE C.C AND GOLF ZONE 4:00 PM
09/07/2013 SAT Boys Football FA HOMEWOOD-FLOSSMOOR H.S. HOMEWOOD-FLOSSMOOR H.S. 10:00 AM W 25-8
09/07/2013 SAT Girls Golf V WAUKEGAN INVITE BONNIE BROOK G.C. 1:00 PM
09/07/2013 SAT Boys Football FB HOMEWOOD-FLOSSMOOR H.S. HOMEWOOD-FLOSSMOOR H.S. 12:00 PM W 38-20
09/07/2013 SAT Boys Golf JV LAKE FOREST INVITE FOSS PARK G.C. 8:00 AM
09/07/2013 SAT Girls Volleyball V JACOBS INVITE JACOBS H.S. 9:00 AM
09/07/2013 SAT Boys Golf V DEERFIELD INVITE Twin Orchard Country Club 1:00 PM
09/07/2013 SAT Boys Soccer FB MUNDELEIN CARL SANDBURG 9:00 AM L 1 - 5
09/07/2013 SAT Boys Soccer JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 9:00 AM W 4-1
09/07/2013 SAT GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE BIG BEAR 8:15 AM
09/07/2013 SAT Girls Tennis V DEERFIELD INVITE DEERFIELD H.S. 9:00 AM W 1st/8 teams
09/07/2013 SAT Boys Football FA HOMEWOOD-FLOSSMOOR H.S. HOMEWOOD-FLOSSMOOR H.S. 10:00 AM W 25-8
09/09/2013 MON Boys Cross Country V ZION ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Boys Soccer FA LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE SOCCER COMPLEX #12B 4:30 PM
09/09/2013 MON Girls Golf V LIBERTYVILLE WILLOW GLEN G.C. 4:00 PM
09/09/2013 MON Girls Cross Country V ZION ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Girls Cross Country JV ZION ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Girls Field Hockey JVB GLENBARD WEST GLENBARD WEST H.S. 6:30 PM
09/09/2013 MON Boys Soccer JV LIBERTYVILLE Libertyville Soccer Complex #19 4:30 PM W 2-0
09/09/2013 MON Boys Cross Country JV ZION ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Boys Cross Country F ZION ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Boys Cross Country V LAKE FOREST ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Boys Cross Country JV LAKE FOREST ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Boys Cross Country F LAKE FOREST ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Girls Cross Country V LAKE FOREST ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Girls Cross Country JV LAKE FOREST ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Girls Golf JV LIBERTYVILLE WILLOW GLEN G.C. 4:00 PM
09/09/2013 MON Boys Soccer FB LIBERTYVILLE Libertyville Soccer Complex #10 4:30 PM W 6 - 2
09/09/2013 MON Girls Volleyball V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 6:00 PM
09/09/2013 MON Girls Volleyball FB LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 6:00 PM
09/09/2013 MON Girls Volleyball FA LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 6:00 PM
09/09/2013 MON Girls Volleyball S LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:00 PM
09/09/2013 MON Girls Volleyball JV LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:00 PM
09/09/2013 MON Girls Field Hockey V WOODLANDS ACADEMY VHAC Field Hockey/Lacrosse 1 4:30 PM
09/09/2013 MON Boys Cross Country V LAKES COMMUNITY ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Boys Cross Country JV LAKES COMMUNITY ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Boys Cross Country F LAKES COMMUNITY ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Girls Cross Country V LAKES COMMUNITY ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON Girls Cross Country JV LAKES COMMUNITY ZION PARK DIST LEISURE CTR, 2400 DOWIE MEMORIAL DR. 4:45 PM
09/09/2013 MON VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/09/2013 MON GOLF SHUTTLE TBA 4:00 PM
09/10/2013 TUE Boys Soccer S LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE SOCCER COMPLEX #12B 4:30 PM Tie 4-4
09/10/2013 TUE Boys Soccer V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE SOCCER COMPLEX #18 4:30 PM
09/10/2013 TUE Girls Swimming V GLENBROOK NORTH GLENBROOK NORTH H.S. 5:00 PM
09/10/2013 TUE Girls Tennis V CROSSOVER: ANTIOCH ANTIOCH H.S. - McMillen Field 4:30 PM W 7-0
09/10/2013 TUE Girls Tennis JV CROSSOVER: ANTIOCH VHAC Tennis 4:30 PM W 7-0
09/10/2013 TUE Girls Swimming JV GLENBROOK NORTH GLENBROOK NORTH H.S. 5:00 PM
09/10/2013 TUE Girls Swimming F GLENBROOK NORTH GLENBROOK NORTH H.S. 5:00 PM
09/10/2013 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/10/2013 TUE GOLF SHUTTLE CRANES LANDING / ARBORETUM 4:00 PM
09/10/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
09/10/2013 TUE BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE DPR SOUTH TRAIL 4:00 PM
09/11/2013 WED Boys Football FA ZION BENTON Stadium 4:30 PM W 27-0
09/11/2013 WED Girls Golf V VERNON HILLS Marriott Cranes Landing V 4:00 PM
09/11/2013 WED Boys Football FB ZION BENTON Game Field 4 4:30 PM W 34-8
09/11/2013 WED Girls Golf JV VERNON HILLS Marriott Cranes Landing JV 4:00 PM
09/11/2013 WED Boys Golf FS NEW TRIER Arboretum F/S 4:00 PM
09/11/2013 WED Girls Field Hockey V NEW TRIER NEW TRIER H.S. NORTHFIELD 4:45 PM
09/11/2013 WED Boys Cross Country V ST. VIATOR ARTMAN INVITE MELAS PARK, MT. PROSPECT 4:30 PM
09/11/2013 WED Boys Cross Country FS ST. VIATOR ARTMAN INVITE MELAS PARK, MT. PROSPECT 4:30 PM
09/11/2013 WED Girls Cross Country V ST. VIATOR ARTMAN INVITE MELAS PARK, MT. PROSPECT 4:30 PM
09/11/2013 WED Girls Cross Country FS ST. VIATOR ARTMAN INVITE MELAS PARK, MT. PROSPECT 4:30 PM
09/11/2013 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/11/2013 WED GOLF SHUTTLE CRANES LANDING / ARBORETUM 4:00 PM
09/12/2013 THU Boys Golf V WARREN BITTERSWEET G.C. 4:00 PM
09/12/2013 THU Boys Soccer V CARMEL CARMEL H.S. 4:30 PM
09/12/2013 THU Boys Soccer FA CARMEL Game Field 13 4:30 PM
09/12/2013 THU Girls Tennis V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 4:30 PM W 7-0
09/12/2013 THU Boys Football V ZION BENTON Stadium 7:30 PM
09/12/2013 THU Girls Swimming V WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 5:00 PM
09/12/2013 THU Girls Tennis JV LIBERTYVILLE VHAC Tennis 4:30 PM W 5-2
09/12/2013 THU Boys Football S ZION BENTON Stadium 5:00 PM
09/12/2013 THU Girls Golf JV DEERFIELD TWIN ORCHARD G.C. 4:00 PM
09/12/2013 THU Boys Soccer FB GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 4:45 PM L 0 - 3
09/12/2013 THU Boys Soccer JV GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 4:45 PM W 1-0
09/12/2013 THU Boys Golf JV WARREN BITTERSWEET G.C. 4:00 PM
09/12/2013 THU Boys Soccer S CARMEL CARMEL H.S. 4:30 PM L 1-2
09/12/2013 THU Girls Golf V DEERFIELD TWIN ORCHARD G.C. 4:00 PM
09/12/2013 THU Girls Swimming JV WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 5:00 PM
09/12/2013 THU Boys Golf FS ST. VIATOR Arboretum F/S 4:00 PM
09/12/2013 THU Girls Field Hockey JVA ANTIOCH ANTIOCH H.S. 5:30 PM Tie 1-1
09/12/2013 THU Girls Field Hockey V ANTIOCH ANTIOCH H.S. 4:30 PM
09/12/2013 THU Girls Volleyball V NEW TRIER Sports Center Wood 6:00 PM
09/12/2013 THU Girls Volleyball FB NEW TRIER Sports Center North 6:00 PM
09/12/2013 THU Girls Volleyball JV NEW TRIER Sports Center South 5:00 PM
09/12/2013 THU Girls Volleyball FA NEW TRIER Sports Center North 5:00 PM
09/12/2013 THU Girls Volleyball S NEW TRIER Sports Center Wood 5:00 PM
09/12/2013 THU VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/12/2013 THU GOLF SHUTTLE ARBORETUM / TWIN ORCHARD 4:00 PM
09/13/2013 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/13/2013 FRI GIRLS GOLF SHUTTLE DEERFIELD GC 4:00 PM
09/13/2013 FRI BOYS GOLF SHUTTLE THE GROVE C.C AND GOLF ZONE 4:00 PM
09/14/2013 SAT GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE INDEPENDENCE GROVE 8:15 AM
09/15/2013 SUN Boys Hockey V CRYSTAL LAKE SHOWCASE VS. NEW TRIER CRYSTAL LAKE ICE HOUSE 10:20 AM
09/15/2013 SUN Boys Hockey V CRYSTAL LAKE SHOWCASE VS. LOYOLA CRYSTAL LAKE ICE HOUSE 3:40 PM
09/16/2013 MON Boys Cross Country V WARREN Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
09/16/2013 MON Boys Soccer V WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 6:00 PM
09/16/2013 MON Girls Golf V LAKE FOREST Marriott Cranes Landing V 4:00 PM
09/16/2013 MON Boys Soccer FA WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS - SEDOL FIELD 4:30 PM
09/16/2013 MON Boys Soccer JV WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS - SOUTH FIELD 4:30 PM W 3-0
09/16/2013 MON Girls Tennis V BUFFALO GROVE BUFFALO GROVE H.S. 4:30 PM W 7-0
09/16/2013 MON Boys Golf V BARRINGTON IVANHOE CLASSIC IVANHOE C.C. 2:00 PM
09/16/2013 MON Girls Tennis JV BUFFALO GROVE VHAC Tennis 4:30 PM W 5-3
09/16/2013 MON Girls Cross Country V WARREN Half Day Forest Preserve (G) 4:45 PM
09/16/2013 MON Boys Cross Country JV WARREN Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
09/16/2013 MON Boys Cross Country F WARREN Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
09/16/2013 MON Girls Cross Country JV WARREN Half Day Forest Preserve (G) 4:45 PM
09/16/2013 MON Girls Golf JV LAKE FOREST Marriott Cranes Landing JV 4:00 PM
09/16/2013 MON Girls Volleyball V HERSEY Sports Center Wood 6:00 PM
09/16/2013 MON Girls Volleyball FB HERSEY Sports Center North 6:00 PM
09/16/2013 MON Girls Volleyball FA HERSEY Sports Center North 5:00 PM
09/16/2013 MON Girls Volleyball S HERSEY Sports Center Wood 5:00 PM
09/16/2013 MON Girls Volleyball JV HERSEY Sports Center South 5:00 PM
09/16/2013 MON Girls Field Hockey V LAKES COMMUNITY STADIUM 6:15 PM
09/16/2013 MON Girls Field Hockey JVA LAKES COMMUNITY VHAC Field Hockey/Lacrosse 1 4:30 PM W 5-2
09/16/2013 MON Girls Field Hockey JVB LAKES COMMUNITY VHAC Field Hockey/Lacrosse 2 5:45 PM
09/16/2013 MON VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/16/2013 MON GIRLS CROSS COUNTRY HOME MEET HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
09/16/2013 MON BOYS CROSS COUNTRY HOME MEET HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
09/16/2013 MON GOLF SHUTTLE ARBORETUM / CRANES LANDING 4:00 PM
09/16/2013 MON Boys Golf FS MUNDELEIN Arboretum F/S 4:00 PM
09/17/2013 TUE Boys Soccer S WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS - SOUTH FIELD 4:30 PM L 0-4
09/17/2013 TUE Boys Golf V LAKE ZURICH Arboretum V 4:00 PM
09/17/2013 TUE Boys Soccer FB EVANSTON EVANSTON H.S. - LAKE FIELD 5:00 PM L 0 - 1
09/17/2013 TUE Boys Golf JV LAKE ZURICH Arboretum F/S 4:00 PM
09/17/2013 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/17/2013 TUE GOLF SHUTTLE CRANES LANDING / ARBORETUM 4:00 PM
09/17/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE BIG BEAR 4:00 PM
09/17/2013 TUE BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE DPR SOUTH TRAIL 4:00 PM
09/18/2013 WED Boys Golf V LIBERTYVILLE PINE MEADOW G.C. 4:00 PM
09/18/2013 WED Girls Tennis V WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 4:30 PM W 6-1
09/18/2013 WED Boys Soccer FA LAKE ZURICH Game Field 13 4:30 PM
09/18/2013 WED Girls Swimming V VERNON HILLS Aquatic Center 5:00 PM
09/18/2013 WED Boys Soccer JV LAKE ZURICH SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM W 1-0
09/18/2013 WED Boys Golf JV LIBERTYVILLE PINE MEADOW G.C. 4:00 PM
09/18/2013 WED Girls Swimming JV VERNON HILLS Aquatic Center 5:00 PM
09/18/2013 WED Girls Golf JV GRANT Marriott Cranes Landing JV 4:00 PM
09/18/2013 WED Girls Volleyball V WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 6:00 PM
09/18/2013 WED Girls Volleyball FB WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 6:00 PM
09/18/2013 WED Girls Volleyball FA WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 5:00 PM
09/18/2013 WED Girls Volleyball JV WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 5:00 PM
09/18/2013 WED Girls Volleyball S WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 5:00 PM
09/18/2013 WED Girls Golf V GLENBROOK SOUTH Marriott Cranes Landing V 4:00 PM
09/18/2013 WED Girls Golf JV GLENBROOK SOUTH Marriott Cranes Landing JV 4:00 PM
09/18/2013 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/18/2013 WED GOLF SHUTTLE ARBORETUM / CRANES LANDING 4:00 PM
09/19/2013 THU Boys Football FA LIBERTYVILLE Stadium 4:30 PM W 8-6
09/19/2013 THU Boys Golf V ZION SHEPHERD'S CROOK G.C. 4:00 PM
09/19/2013 THU Boys Football FB LIBERTYVILLE Game Field 4 4:30 PM L 0-34
09/19/2013 THU Boys Golf JV ZION SHILOH G.C. 4:00 PM
09/19/2013 THU Girls Field Hockey V ELGIN ACADEMY VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 1 4:45 PM
09/19/2013 THU Boys Soccer V BUFFALO GROVE BUFFALO GROVE H.S. 6:30 PM
09/19/2013 THU Boys Soccer JV BUFFALO GROVE BUFFALO GROVE H.S. 4:30 PM W 2-1
09/19/2013 THU Boys Soccer FA BUFFALO GROVE Game Field 13 4:30 PM
09/19/2013 THU Boys Soccer S BUFFALO GROVE SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM
09/19/2013 THU Boys Soccer FB BUFFALO GROVE Game Field 14 4:30 PM W 6-0
09/19/2013 THU VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/19/2013 THU BOYS GOLF SHUTTLE ARBORETUM 4:00 PM
09/19/2013 THU GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE Half Day Forest Preserve (G) 4:00 PM
09/19/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
09/19/2013 THU GIRLS GOLF SHUTTLE DEERFIELD GC 4:00 PM
09/20/2013 FRI Boys Football S LIBERTYVILLE Stadium 5:00 PM
09/20/2013 FRI Boys Soccer FA BARRINGTON QUAD VS. BARRINGTON BARRINGTON H.S. 4:30 PM
09/20/2013 FRI Boys Football V LIBERTYVILLE Stadium 7:30 PM
09/20/2013 FRI Boys Soccer FB FREMD FREMD H.S. 4:30 PM L 1 - 3
09/20/2013 FRI Girls Field Hockey V DEERFIELD VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 1 4:30 PM
09/20/2013 FRI Girls Field Hockey JVB DEERFIELD VHAC FIELD HOCKEY /LACROSSE 2 5:30 PM
09/20/2013 FRI Girls Field Hockey JVA DEERFIELD VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 2 4:30 PM W 2-0
09/20/2013 FRI Girls Swimming V NEW TRIER Aquatic Center 5:00 PM
09/20/2013 FRI Girls Swimming JV NEW TRIER Aquatic Center 5:00 PM
09/20/2013 FRI Girls Swimming F NEW TRIER Aquatic Center 5:00 PM
09/20/2013 FRI Girls Volleyball S GBN/ NEW TRIER INVITE TBA 5:00 PM
09/20/2013 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/20/2013 FRI BOYS GOLF SHUTTLE THE GROVE C.C AND GOLF ZONE 4:00 PM
09/20/2013 FRI GIRLS GOLF SHUTTLE DEERFIELD GC 4:00 PM
09/21/2013 SAT Boys Soccer FA BARRINGTON QUAD VS. MAINE SOUTH BARRINGTON H.S. 10:00 AM
09/21/2013 SAT Boys Soccer FA BARRINGTON QUAD VS. LAKE ZURICH BARRINGTON H.S. 1:00 PM
09/21/2013 SAT Boys Golf V WHEELING INVITE CHEVY CHASE C.C. 8:00 AM
09/21/2013 SAT Boys Cross Country V PEORIA NOTRE DAME INVITE DETWEILER PARK 11:00 AM
09/21/2013 SAT Girls Cross Country V PEORIA NOTRE DAME INVITE DETWEILER PARK 9:00 AM
09/21/2013 SAT Girls Tennis V PROSPECT “POWER 8” SINGLES - PROSPECT H.S. DOUBLES - BUFFALO GROVE H.S. 8:30 AM
09/21/2013 SAT Girls Golf V ROCKFORD GUILFORD INVITE INGERSOLL G.C. 9:00 AM
09/21/2013 SAT Girls Volleyball S GBN/ NEW TRIER INVITE TBA 9:00 AM
09/22/2013 SUN Boys Hockey JV LOYOLA HEARTLAND 4:30 PM
09/23/2013 MON Boys Soccer V LAKE ZURICH SHS VHAC V Soccer 4:30 PM
09/23/2013 MON Boys Soccer S LAKE ZURICH SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM Tie 0-0
09/23/2013 MON Girls Tennis V BARRINGTON BARRINGTON H.S. 4:30 PM W 8-0
09/23/2013 MON Girls Tennis JV BARRINGTON VHAC Tennis 4:30 PM L 1-8
09/23/2013 MON Girls Golf V LAKE ZURICH VILLAGE GREEN G.C. 4:00 PM
09/23/2013 MON Girls Golf JV LAKE ZURICH VILLAGE GREEN G.C. 4:00 PM
09/23/2013 MON Boys Golf V MUNDELEIN GOLF INV HAWTHORNE WOODS 1:45 PM
09/23/2013 MON Boys Soccer FA LAKES COMMUNITY Game Field 13 4:30 PM
09/23/2013 MON VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/23/2013 MON GOLF SHUTTLE ARBORETUM 4:00 PM
09/24/2013 TUE Boys Golf V MUNDELEIN Arboretum V 4:00 PM
09/24/2013 TUE Girls Tennis V LAKE ZURICH VHAC Tennis 4:30 PM W 7-0
09/24/2013 TUE Girls Tennis JV LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 4:30 PM W 5-2
09/24/2013 TUE Boys Golf JV MUNDELEIN Arboretum F/S 4:00 PM
09/24/2013 TUE Girls Golf V GRANT Marriott Cranes Landing V 4:00 PM
09/24/2013 TUE Girls Field Hockey V HIGHLAND PARK STADIUM 6:15 PM
09/24/2013 TUE Girls Field Hockey JVA HIGHLAND PARK VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 1 4:30 PM L 0-1
09/24/2013 TUE Girls Field Hockey JVB HIGHLAND PARK VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 2 4:30 PM
09/24/2013 TUE Boys Soccer S LAKES COMMUNITY SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM L 0-1
09/24/2013 TUE Boys Soccer V LAKES COMMUNITY SHS VHAC V Soccer 4:30 PM
09/24/2013 TUE Girls Golf JV PROSPECT Marriott Cranes Landing JV 4:00 PM
09/24/2013 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/24/2013 TUE GOLF SHUTTLE ARBORETUM 4:00 PM
09/24/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE DEER GROVE EAST FOREST PRESERVE 4:00 PM
09/24/2013 TUE BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
09/24/2013 TUE Boys Hockey V CARMEL GLACIER ICE ARENA 8:50 PM
09/24/2013 TUE Boys Hockey JV CARMEL GLACIER ICE ARENA 7:20 PM
09/25/2013 WED Girls Golf V WARREN Marriott Cranes Landing V 4:00 PM
09/25/2013 WED Boys Soccer JV ZION BENTON PEARCE CAMPUS 4:30 PM
09/25/2013 WED Boys Soccer FA ZION BENTON PEARCE CAMPUS 4:30 PM
09/25/2013 WED Girls Golf JV WARREN Marriott Cranes Landing JV 4:00 PM
09/25/2013 WED Boys Golf FS HIGHLAND PARK Arboretum F/S 4:00 PM
09/25/2013 WED Girls Volleyball V LAKE ZURICH Sports Center Wood 6:00 PM
09/25/2013 WED Girls Volleyball FB LAKE ZURICH Sports Center North 6:00 PM
09/25/2013 WED Girls Volleyball JV LAKE ZURICH Sports Center South 5:00 PM
09/25/2013 WED Girls Volleyball S LAKE ZURICH Sports Center Wood 5:00 PM
09/25/2013 WED Girls Volleyball FA LAKE ZURICH Sports Center Wood 5:00 PM
09/25/2013 WED Girls Field Hockey V GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 4:30 PM
09/25/2013 WED Girls Field Hockey JVA GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 5:45 PM W 1-0
09/25/2013 WED Girls Field Hockey JVB GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 4:30 PM
09/25/2013 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/25/2013 WED GOLF SHUTTLE ARBORETUM / CRANES LANDING 4:00 PM
09/25/2013 WED BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE TBA 4:00 PM
09/26/2013 THU Girls Swimming V MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:00 PM
09/26/2013 THU Boys Soccer V ZION BENTON ZION BENTON H.S. 4:30 PM
09/26/2013 THU Boys Football FA VERNON HILLS Stadium 4:30 PM L 6-20
09/26/2013 THU Girls Tennis V ZION ZION BENTON H.S. 4:30 PM W 7-0
09/26/2013 THU Girls Tennis JV ZION VHAC Tennis 4:30 PM W 7-0
09/26/2013 THU Boys Football FB CARMEL Stadium 6:00 PM W 26-7
09/26/2013 THU Boys Golf V LAKE FOREST Arboretum V 4:00 PM
09/26/2013 THU Boys Golf JV LAKE FOREST LAKE BLUFF G.C. 4:00 PM
09/26/2013 THU Girls Swimming JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:00 PM
09/26/2013 THU Boys Hockey V NEW TRIER BLUE TWIN RINKS 8:40 PM
09/26/2013 THU VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/26/2013 THU GOLF SHUTTLE CRANES LANDING / ARBORETUM 4:00 PM
09/26/2013 THU GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
09/26/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
09/27/2013 FRI Boys Football S VERNON HILLS - HOMECOMING Stadium 5:00 PM
09/27/2013 FRI Boys Football V VERNON HILLS - HOMECOMING Stadium 7:30 PM
09/27/2013 FRI Boys Soccer JV LOYOLA MUNZ CAMPUS (GLENVIEW) 4:30 PM W 2 0
09/27/2013 FRI Girls Volleyball S WHEELING INVITE WHEELING H.S. 4:30 PM
09/27/2013 FRI Boys Soccer FB LOYOLA MUNZ CAMPUS (GLENVIEW) 4:30 PM
09/27/2013 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/27/2013 FRI BOYS GOLF SHUTTLE THE GROVE C.C AND GOLF ZONE 4:00 PM
09/28/2013 SAT Girls Swimming V LAKE CO INVITE (SWIMMING) LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 1:00 PM
09/28/2013 SAT Girls Swimming V LAKE CO INVITE (DIVING) LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 9:00 AM
09/28/2013 SAT Boys Golf V LAKE FOREST INV - MCDERMAND OPEN LAKE BLUFF G.C. 1:00 PM
09/28/2013 SAT Girls Cross Country V PALATINE INVITE DEER GROVE EAST, PALATINE 10:20 AM
09/28/2013 SAT Boys Cross Country V PALATINE INVITE DEER GROVE EAST, PALATINE 10:50 AM
09/28/2013 SAT Girls Field Hockey JVA NEW TRIER Stadium 10:00 AM L 0-8
09/28/2013 SAT Girls Field Hockey JVB NEW TRIER Stadium 11:15 AM
09/28/2013 SAT Boys Cross Country JV PALATINE INVITE DEER GROVE EAST, PALATINE 11:50 AM
09/28/2013 SAT Boys Cross Country FS PALATINE INVITE DEER GROVE EAST, PALATINE 9:00 AM
09/28/2013 SAT Girls Cross Country JV PALATINE INVITE DEER GROVE EAST, PALATINE 11:20 AM
09/28/2013 SAT Girls Cross Country FS PALATINE INVITE DEER GROVE EAST, PALATINE 9:25 AM
09/28/2013 SAT Girls Golf JV NEW TRIER INVITE WILLOW HILL G.C. (NORTHBROOK, IL) 8:30 AM
09/28/2013 SAT Girls Tennis V PROSPECT FALL CLASSIC INVITE #1 SINGLES/DOUBLES - PROSPECT H.S. #2 SINGLES/DOUBLES - ROLLING MEADOWS #3 SINGLES/DOUBLES - BUFF GROVE H.S. #4 DOUBLES - HERSEY H.S. 8:00 AM W 1st/16 teams
09/28/2013 SAT Girls Volleyball FA SCHAUMBURG INVITE SCHAUMBURG H.S. 8:30 AM
09/28/2013 SAT Girls Volleyball FB STEVENSON FROSH B INVITATIONAL Sportscenter 8:30 AM
09/30/2013 MON Boys Soccer FA MUNDELEIN Game Field 13 4:30 PM
09/30/2013 MON Boys Soccer JV MUNDELEIN SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM W 2-0
09/30/2013 MON Girls Cross Country V LIBERTYVILLE DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Girls Cross Country V MUNDELEIN DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Girls Tennis JV WARREN VHAC Tennis 4:30 PM W 6-1
09/30/2013 MON Boys Cross Country V MUNDELEIN DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Boys Soccer FB WARREN Game Field 14 4:30 PM Tie 1 - 1
09/30/2013 MON Boys Cross Country V LIBERTYVILLE DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Boys Cross Country JV MUNDELEIN DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Boys Cross Country F MUNDELEIN DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Girls Cross Country JV MUNDELEIN DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Boys Cross Country JV LIBERTYVILLE DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Boys Cross Country F LIBERTYVILLE DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Girls Cross Country JV LIBERTYVILLE DIAMOND LAKE 4:45 PM
09/30/2013 MON Girls Volleyball V BUFFALO GROVE Sports Center Wood 6:00 PM
09/30/2013 MON Girls Volleyball FB BUFFALO GROVE Sports Center North 6:00 PM
09/30/2013 MON Girls Volleyball FA BUFFALO GROVE Sports Center North 5:00 PM
09/30/2013 MON Girls Volleyball S BUFFALO GROVE Sports Center South 5:00 PM
09/30/2013 MON Girls Volleyball JV BUFFALO GROVE Sports Center Wood 5:00 PM
09/30/2013 MON Girls Field Hockey V OAK PARK RIVER FOREST OPRF H.S. LAKE ST. FIELD 5:00 PM
09/30/2013 MON Girls Field Hockey JVA OAK PARK RIVER FOREST OPRF H.S. LAKE ST. FIELD 6:00 PM L 0-2
09/30/2013 MON Girls Field Hockey JVB OAK PARK RIVER FOREST OPRF H.S. LAKE ST. FIELD 6:00 PM
09/30/2013 MON VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
09/30/2013 MON GOLF SHUTTLE ARBORETUM 4:00 PM
09/30/2013 MON GIRLS GOLF SHUTTLE DEERFIELD G.C. 4:00 PM
10/01/2013 TUE Boys Soccer S MUNDELEIN SHS VHAC 2 Soccer 4:30 PM L 2-3
10/01/2013 TUE Boys Soccer V MUNDELEIN STADIUM 6:30 PM
10/01/2013 TUE Boys Golf V N.S.C. (HOST: LAKE FOREST) WILLOW GLEN G.C. 9:00 AM
10/01/2013 TUE Girls Tennis V MUNDELEIN VHAC Tennis 4:30 PM W 7-0
10/01/2013 TUE Boys Golf FS PRAIRIE/LAKE INVITE (HOST: LAKE ZURICH) FOSS PARK 8:30 AM
10/01/2013 TUE Girls Golf V N.S.C. (HOST: GRANT) DEERPATH G.C. TBA
10/01/2013 TUE Girls Tennis JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 4:30 PM W 7-0
10/01/2013 TUE Girls Golf JV NSC and PRAIRIE/LAKE INV (HOST: GRANT) DEERPATH G.C. 8:30 AM
10/01/2013 TUE BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE DPR SOUTH 4:00 PM
10/01/2013 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/01/2013 TUE Boys Hockey JV FENWICK EDGE ICE ARENA 5:20 PM
10/01/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/02/2013 WED Boys Soccer FA LAKE FOREST Game Field 13 4:30 PM
10/02/2013 WED Boys Soccer JV LAKE FOREST SHS VHAC 1 Soccer 4:30 PM W 3-0
10/02/2013 WED Boys Soccer S GLENBROOK SOUTH SHS VHAC 2 Soccer 4:45 PM
10/02/2013 WED BOYS GOLF SHUTTLE ARBORETUM 4:00 PM
10/02/2013 WED GIRLS GOLF SHUTTLE KEMPER LAKES 4:00 PM
10/02/2013 WED Boys Hockey V BENET ACADEMY TWIN RINKS 8:30 PM
10/02/2013 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/02/2013 WED GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HERON CREEK 4:00 PM
10/03/2013 THU Boys Soccer V LAKE FOREST Stadium 6:00 PM
10/03/2013 THU Girls Tennis V LAKE FOREST VHAC Tennis 4:30 PM
10/03/2013 THU Girls Swimming V LAKE FOREST Aquatic Center 5:00 PM
10/03/2013 THU Boys Soccer S LAKE FOREST Stadium 4:30 PM W 1-0
10/03/2013 THU Girls Tennis JV LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 4:30 PM
10/03/2013 THU Girls Swimming JV LAKE FOREST Aquatic Center 5:00 PM
10/03/2013 THU Boys Soccer FA GLENBROOK SOUTH Game Field 13 4:45 PM
10/03/2013 THU Girls Volleyball V LAKES Sports Center Wood 6:00 PM
10/03/2013 THU Girls Volleyball FB LAKES Sports Center North 6:00 PM
10/03/2013 THU Girls Volleyball FA LAKES Sports Center North 5:00 PM
10/03/2013 THU Girls Volleyball S LAKES Sports Center Wood 5:00 PM
10/03/2013 THU GOLF SHUTTLE ARBORETUM / CRANES LANDING 4:00 PM
10/03/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE LAKEWOOD TRAIL 4:00 PM
10/03/2013 THU Boys Soccer FB VERNON HILLS VERNON HILLS H.S. #18 4:30 PM
10/03/2013 THU VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/04/2013 FRI Boys Football S WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 5:00 PM
10/04/2013 FRI Boys Football V WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 7:30 PM
10/04/2013 FRI Girls Field Hockey V ST. IGNATIUS ST. IGNATIUS H.S. 4:45 PM
10/04/2013 FRI Girls Field Hockey JVA ST. IGNATIUS ST. IGNATIUS H.S. 5:45 PM Tie, W 0-0, 2-0
10/04/2013 FRI JV CHEER BUS WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 5:00 PM
10/04/2013 FRI VARSITY CHEER BUS WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 7:30 PM
10/04/2013 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/04/2013 FRI GOLF SHUTTLE DEERFIELD G.C. 4:00 PM
10/05/2013 SAT Girls Swimming V CONANT INVITATIONAL (SWIM) CONANT H.S. 12:00 PM
10/05/2013 SAT Girls Swimming V CONANT INVITATIONAL (DIVING) CONANT H.S. 8:00 AM
10/05/2013 SAT Boys Football FB WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 9:00 AM L 6- 27
10/05/2013 SAT Boys Football FA WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 9:00 AM L 8-22
10/05/2013 SAT Girls Field Hockey JVB STEVENSON JVB INVITE VHAC Field Hockey/Lacrosse 1 9:45 AM
10/05/2013 SAT Boys Golf V NEW TRIER INVITE WINNETKA G.C (1300 Oak St., Winnetka, IL) 9:00 AM
10/05/2013 SAT Boys Hockey JV NEW TRIER WILMETTE ICE ARENA 7:20 PM
10/05/2013 SAT Boys Hockey V PRAIRIE RIDGE CRYSTAL ICE HOUSE 7:40 PM
10/05/2013 SAT Girls Volleyball JV PRAIRIE RIDGE INVITE PRAIRIE RIDGE H.S. 8:00 AM
10/05/2013 SAT Boys Football JV WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 11:00 AM
10/05/2013 SAT Girls Volleyball V STEVENSON INVITATIONAL Sports Center Wood 8:30 AM
10/05/2013 SAT Boys Cross Country FS V STEVENSON INVITE Half Day Forest Preserve (B) 9:00 AM
10/05/2013 SAT Girls Cross Country FS V STEVENSON INVITE Half Day Forest Preserve (G) 9:00 AM
10/05/2013 SAT Girls Volleyball FB WARREN INVITE WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 8:00 AM
10/05/2013 SAT Girls Tennis JV STEVENSON JV TRIANGULAR VHAC Tennis 8:00 AM
10/05/2013 SAT GIRLS GOLF PRACTICE KEMPER LAKES 9:00 AM
10/06/2013 SUN Boys Hockey V LOYOLA TWIN RINKS 7:30 PM
10/07/2013 MON Boys Cross Country V WAUCONDA Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
10/07/2013 MON Girls Tennis V NEW TRIER NIELSEN TENNIS CENTER 4:30 PM L 4-3
10/07/2013 MON Girls Tennis JV NEW TRIER VHAC Tennis 4:45 PM
10/07/2013 MON Girls Cross Country V WAUCONDA Half Day Forest Preserve (G) 4:45 PM
10/07/2013 MON Boys Cross Country JV WAUCONDA Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
10/07/2013 MON Boys Cross Country F WAUCONDA Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
10/07/2013 MON Girls Cross Country JV WAUCONDA Half Day Forest Preserve (G) 4:45 PM
10/07/2013 MON Boys Cross Country V LAKE ZURICH Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
10/07/2013 MON Boys Cross Country JV LAKE ZURICH Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
10/07/2013 MON Boys Cross Country F LAKE ZURICH Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
10/07/2013 MON Girls Cross Country V LAKE ZURICH Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
10/07/2013 MON Girls Cross Country JV LAKE ZURICH Half Day Forest Preserve (B) 4:45 PM
10/07/2013 MON Boys Soccer FB GRAYSLAKE NORTH Game Field 14 4:30 PM
10/07/2013 MON Boys Hockey JV BARRINGTON TWIN RINKS 7:35 PM
10/07/2013 MON Boys Hockey V DEERFIELD TWIN RINKS 7:45 PM
10/07/2013 MON Girls Volleyball V PALATINE PALATINE H.S. 6:00 PM
10/07/2013 MON Boys Soccer V DEERFIELD SHS VHAC V Soccer 4:30 PM
10/07/2013 MON Girls Volleyball JV VERNON HILLS JV QUAD VERNON HILLS H.S. 4:30 PM
10/07/2013 MON Girls Volleyball FB PALATINE PALATINE H.S. 6:00 PM
10/07/2013 MON Girls Volleyball FA PALATINE PALATINE H.S. 5:00 PM
10/07/2013 MON Girls Volleyball S PALATINE PALATINE H.S. 5:00 PM
10/07/2013 MON Boys Soccer JV DEERFIELD DEERFIELD H.S. 4:30 PM
10/07/2013 MON Boys Soccer FA DEERFIELD DEERFIELD H.S. 4:30 PM
10/07/2013 MON BOYS CROSS COUNTRY HOME MEET HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/07/2013 MON GIRLS CROSS COUNTRY HOME MEET HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/07/2013 MON GOLF SHUTTLE CRANES LANDING / ARBORETUM 4:00 PM
10/07/2013 MON VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/08/2013 TUE Boys Golf V REGIONALS (HOST: PROSPECT H.S.) MOUNT PROSPECT G.C. 9:00 AM
10/08/2013 TUE Girls Tennis JV GLENBROOK SOUTH VHAC Tennis 4:30 PM
10/08/2013 TUE Girls Field Hockey V HOMEWOOD FLOSSMOOR-senior night STADIUM 6:30 PM
10/08/2013 TUE Girls Field Hockey JVA HOMEWOOD FLOSSMOOR VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 2 4:45 PM
10/08/2013 TUE Boys Soccer FA WAUCONDA WAUCONDA H.S. 4:30 PM
10/08/2013 TUE Boys Soccer JV ROUND LAKE SHS VHAC 1 Soccer 4:45 PM
10/08/2013 TUE BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/08/2013 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/08/2013 TUE GOLF SHUTTLE DEERFIELD G.C. 4:00 PM
10/08/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/09/2013 WED Girls Golf V REGIONALS (HOST: PROSPECT H.S.) Mt. Prospect Golf Course TBA
10/09/2013 WED Girls Tennis V GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 4:30 PM
10/09/2013 WED Girls Volleyball V ZION BENTON ZION BENTON H.S. 6:00 PM
10/09/2013 WED Girls Volleyball FB ZION BENTON ZION BENTON H.S. 6:00 PM
10/09/2013 WED Girls Volleyball FA ZION BENTON ZION BENTON H.S. 5:00 PM
10/09/2013 WED Girls Volleyball S ZION BENTON ZION BENTON H.S. 5:00 PM
10/09/2013 WED Boys Soccer S WAUCONDA WAUCONDA H.S. 4:30 PM
10/09/2013 WED Boys Soccer V WAUCONDA WAUCONDA H.S. 6:15 PM
10/09/2013 WED Girls Tennis JV LOYOLA ACADEMY VHAC Tennis 4:30 PM
10/09/2013 WED GOLF SHUTTLE ARBORETUM 4:00 PM
10/09/2013 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/10/2013 THU Girls Tennis V N.S.C. HOST: MUNDELEIN (THRU 10/12) VHAC Tennis 4:30 PM
10/10/2013 THU Boys Football FA MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 4:30 PM
10/10/2013 THU Boys Football FB MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 6:00 PM
10/10/2013 THU Girls Field Hockey V FRANCES PARKER FRANCES PARKER H.S. 4:00 PM
10/10/2013 THU Girls Field Hockey JVA FRANCES PARKER FRANCES PARKER H.S. 5:15 PM
10/10/2013 THU GOLF SHUTTLE ARBORETUM/ KEMPER LAKES 4:00 PM
10/10/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE DPR SOUTH TRAIL 4:00 PM
10/10/2013 THU VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/10/2013 THU GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HERON CREEK 4:00 PM
10/10/2013 THU GIRLS TENNIS PRACTICE TBA 4:00 PM
10/11/2013 FRI Boys Football S MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:00 PM
10/11/2013 FRI Girls Tennis V N.S.C. HOST: MUNDELEIN VHAC Tennis 2:00 PM
10/11/2013 FRI Boys Football V MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 7:30 PM
10/11/2013 FRI Boys Soccer V LAKE FOREST ACADEMY Stadium 6:00 PM
10/11/2013 FRI Boys Soccer JV LAKE FOREST ACADEMY Stadium 4:30 PM
10/11/2013 FRI Girls Volleyball V DISCOVERY INVITE GLENBROOK NORTH H.S. 5:00 PM
10/11/2013 FRI JV CHEER BUS MUNDELEIN H.S. 5:00 PM
10/11/2013 FRI VARSITY CHEER BUS MUNDELEIN H.S. 7:30 PM
10/11/2013 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/11/2013 FRI GIRLS TENNIS PRACTICE TBA 4:00 PM
10/12/2013 SAT Girls Tennis JV PRAIRIE/LAKE JV INVITE HOST: ROUND LAKE ANTOC:1&2S LKES:DBLs GRNT:3S,4DBL 8:30 AM
10/12/2013 SAT Boys Hockey JV GLENBROOK NORTH TWIN RINKS 7:40 PM
10/12/2013 SAT Boys Hockey V GLENBROOK NORTH TWIN RINKS 5:50 PM
10/12/2013 SAT Boys Football JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 9:00 AM
10/12/2013 SAT Girls Tennis V N.S.C. HOST: MUNDELEIN VHAC Tennis 8:30 AM
10/12/2013 SAT Girls Swimming V HINSDALE CENTRAL DIVING INVITE HINSDALE CENTRAL H.S. 9:00 AM
10/12/2013 SAT Girls Field Hockey V ANTIOCH STADIUM 10:00 AM
10/12/2013 SAT Girls Volleyball V DISCOVERY INVITE TBA TBA
10/12/2013 SAT Girls Field Hockey JVA ANTIOCH STADIUM 11:15 AM
10/12/2013 SAT BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HENRY HORNER 7:15 AM
10/12/2013 SAT GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE INDEPENDENCE GROVE 8:15 AM
10/12/2013 SAT Girls Volleyball JV GRANT JV QUAD GRANT H.S. 9:00 AM
10/14/2013 MON Boys Golf V SECTIONALS (HOST: HUNTLEY H.S.) Blackstone Golf Club, Marengo 8:30 AM
10/14/2013 MON Girls Golf V SECTIONALS (HOST: BUFFALO GROVE HS) Buffalo Grove Golf Club 9:00 AM
10/14/2013 MON Girls Field Hockey V GOBLIN GAMES Stadium TBA
10/14/2013 MON Girls Field Hockey JVA GOBLIN GAMES Stadium TBA
10/14/2013 MON Girls Field Hockey JVB GOBLIN GAMES Stadium TBA
10/14/2013 MON GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE CAMP HENRY HORNER 8:15 AM
10/15/2013 TUE Boys Soccer FA EVANSTON Game Field 13 4:45 PM
10/15/2013 TUE Boys Soccer S EVANSTON SHS VHAC 2 Soccer 4:45 PM L 1-3
10/15/2013 TUE Boys Soccer V EVANSTON EVANSTON H.S. - LAZIER FIELD 7:00 PM
10/15/2013 TUE Girls Field Hockey V GLENBARD WEST VHAC FIELD HOCKEY/ LACROSSE 1 4:45 PM
10/15/2013 TUE Girls Field Hockey JVA GLENBARD WEST VHAC FIELD HOCKEY/ LACROSSE 2 4:45 PM
10/15/2013 TUE BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/15/2013 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
10/15/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/16/2013 WED Boys Soccer FB STEVENSON INVITATIONAL Game Field 13 4:30 PM Tie 1 - 1
10/16/2013 WED Boys Soccer FB STEVENSON INVITATIONAL Game Field 14 4:30 PM Tie 1 - 1
10/16/2013 WED Boys Hockey JV LOYOLA LOYOLA 9:10 PM
10/16/2013 WED Girls Field Hockey V LAKES COMMUNITY LAKES COMMUNITY H.S. 4:30 PM
10/16/2013 WED Girls Field Hockey JVA LAKES COMMUNITY LAKES COMMUNITY H.S. 4:30 PM W 3-1
10/16/2013 WED Girls Volleyball FA MUNDELEIN Sports Center North 5:00 PM
10/16/2013 WED Girls Volleyball S MUNDELEIN Sports Center Wood 5:00 PM
10/16/2013 WED Girls Volleyball JV MUNDELEIN Sports Center South 5:00 PM
10/16/2013 WED Girls Volleyball V MUNDELEIN Sports Center Wood 6:00 PM
10/16/2013 WED Girls Volleyball FB MUNDELEIN Sports Center North 6:00 PM
10/16/2013 WED Boys Hockey V ST. RITA TWIN RINKS 7:25 PM
10/16/2013 WED GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HERON CREEK 4:00 PM
10/16/2013 WED Girls Field Hockey JVB LAKE FOREST VHAC Field Hockey/Lacrosse 2 4:30 PM
10/17/2013 THU Girls Swimming V ZION-BENTON Aquatic Center 5:00 PM
10/17/2013 THU Boys Soccer FA NEW TRIER Game Field 13 4:45 PM
10/17/2013 THU Girls Swimming JV ZION-BENTON Aquatic Center 5:00 PM
10/17/2013 THU Boys Hockey JV GLENBROOK SOUTH GLENVIEW ICE ARENA 8:50 PM
10/17/2013 THU Boys Soccer FB NEW TRIER Game Field 14 4:45 PM
10/17/2013 THU Boys Soccer V NEW TRIER NEW TRIER H.S. NORTHFIELD 7:00 PM
10/17/2013 THU Boys Soccer S NEW TRIER NEW TRIER H.S. NORTHFIELD 5:00 PM W 1-0
10/17/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/18/2013 FRI Girls Tennis V SECTIONALS (THRU 10/19) VHAC Tennis 1:00 PM
10/18/2013 FRI Boys Football S LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 5:00 PM
10/18/2013 FRI Girls Golf V STATE (THRU 10/19) Hickory Point Golf Club, Decatur TBA
10/18/2013 FRI Boys Football V LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 7:30 PM
10/18/2013 FRI Boys Soccer FB STEVENSON INVITATIONAL Game Field 13 4:30 PM
10/18/2013 FRI Boys Soccer FB STEVENSON INVITATIONAL Game Field 14 4:30 PM
10/18/2013 FRI Girls Volleyball V LAKE FOREST SPORTSCENTER WOOD 6:00 PM
10/18/2013 FRI Girls Volleyball FB LAKE FOREST Sports Center North 6:00 PM
10/18/2013 FRI Girls Volleyball S LAKE FOREST Sports Center Wood 5:00 PM
10/18/2013 FRI Girls Volleyball FA LAKE FOREST Sports Center North 5:00 PM
10/18/2013 FRI JV CHEER BUS LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 5:00 PM
10/18/2013 FRI VARSITY CHEER BUS LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 7:30PM
10/19/2013 SAT Boys Cross Country V N.S.C. HOST: GRANT CAMP HENRY HORNER, INGLESIDE, IL 2:30 PM
10/19/2013 SAT Girls Swimming V STEVENSON INVITATIONAL Aquatic Center 1:00 PM
10/19/2013 SAT Girls Golf V STATE Hickory Point Golf Club, Decatur TBA
10/19/2013 SAT Girls Tennis V SECTIONALS VHAC Tennis 9:00 AM W 1st/9 teams
10/19/2013 SAT Boys Football FA LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 9:00 AM L 7-27
10/19/2013 SAT Girls Cross Country V N.S.C. HOST: GRANT CAMP HENRY HORNER, INGLESIDE, IL 2:00 PM
10/19/2013 SAT Boys Cross Country JV N.S.C. HOST: GRANT CAMP HENRY HORNER, INGLESIDE, IL 2:30 PM
10/19/2013 SAT Boys Cross Country F N.S.C. HOST: GRANT CAMP HENRY HORNER, INGLESIDE, IL 2:30 PM
10/19/2013 SAT Girls Cross Country JV N.S.C. HOST: GRANT CAMP HENRY HORNER, INGLESIDE, IL 2:00 PM
10/19/2013 SAT Boys Football FB LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 11:00 AM W 40-14
10/19/2013 SAT Boys Hockey V ST. RITA SOUTHWEST ICE ARENA 5:10 PM
10/19/2013 SAT Girls Field Hockey JVA OPRF INVITATIONAL OAK PARK AND RIVER FOREST H.S. 9:35 AM
10/19/2013 SAT Girls Volleyball JV STEVENSON JV INVITATIONAL Sports Center Wood 8:30 AM
10/19/2013 SAT Girls Volleyball S ANTIOCH INVITATIONAL ANTIOCH H.S. 9:00 AM
10/20/2013 SUN Boys Hockey V ROCKFORD CARLSON ICE ARENA 11:50 AM
10/20/2013 SUN Boys Hockey JV ROCKFORD CARLSON ICE ARENA 10:10 AM
10/21/2013 MON Girls Volleyball JV PALATINE Palatine H.S. 5:00 PM
10/21/2013 MON GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/22/2013 TUE Girls Cross Country FS LAKE FOREST F/S INVITE LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 4:45 PM
10/22/2013 TUE Boys Soccer V REGNL SEMI-FINAL V LIBERTYVILLE BARRINGTON H.S. 7:00 PM
10/22/2013 TUE Boys Hockey V NEW TRIER CENTENNIAL ICE RINK 7:45 PM
10/22/2013 TUE Girls Volleyball V WAUCONDA WAUCONDA H.S. 6:00 PM
10/22/2013 TUE Girls Volleyball FB WAUCONDA WAUCONDA H.S. 6:00 PM
10/22/2013 TUE Girls Volleyball FA WAUCONDA WAUCONDA H.S. 5:00 PM
10/22/2013 TUE Girls Volleyball S WAUCONDA WAUCONDA H.S. 5:00 PM
10/22/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE ADLER PARK 4:00 PM
10/22/2013 tue BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE Half Day Forest Preserve (B) 4:00 PM
10/23/2013 WED Girls Field Hockey V PLAYOFFS VS. HOMEWOOD-FLOSSMOOR Stadium 6:00 PM
10/24/2013 THU Girls Swimming V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:00 PM
10/24/2013 THU Girls Tennis V STATE (THRU 10/26) DISTRICT 211/214 COURTS TBA
10/24/2013 THU Boys Football FB LAKE ZURICH Game Field 4 4:30 PM W 22-0
10/24/2013 THU Boys Football FA LAKE ZURICH Stadium 4:30 PM L 0-13
10/24/2013 THU Girls Swimming JV LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:00 PM
10/24/2013 THU Girls Field Hockey V REGIONALS ROUND 1 LAKE FOREST H.S. WEST CAMPUS 6:30 PM
10/24/2013 THU GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HERON CREEK 4:00 PM
10/24/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE ADLER PARK 4:00 PM
10/25/2013 FRI Boys Football V LAKE ZURICH Stadium 7:30 PM
10/25/2013 FRI Girls Tennis V STATE DISTRICT 211/214 COURTS TBA
10/25/2013 FRI Boys Football S LAKE ZURICH Stadium 5:00 PM
10/25/2013 FRI Girls Volleyball V CROSS TOWN CLASSIC LIBERTYVILLE H.S. 5:00 PM
10/26/2013 SAT Boys Cross Country V REGIONALS ADLER PARK (LIBERTYVILLE) 2:30 PM
10/26/2013 SAT Girls Swimming V DEERFIELD INVITATIONAL (SWIMMING) DEERFIELD H.S. 1:00 PM
10/26/2013 SAT Girls Swimming V DEERFIELD INVITATIONAL (DIVING) DEERFIELD H.S. 9:00 AM
10/26/2013 SAT Girls Tennis V STATE FINALS DISTRICT 211/214 COURTS TBA
10/26/2013 SAT Girls Cross Country V REGIONALS ADLER PARK (LIBERTYVILLE) 2:00 PM
10/26/2013 SAT Boys Hockey V SANDBURG TWIN RINKS 5:50 PM
10/26/2013 SAT Boys Hockey JV GLENBROOK SOUTH TWIN RINKS 7:40 PM
10/26/2013 SAT Girls Volleyball V CROSS TOWN CLASSIC Libertyville H.S. 1:00 PM
10/26/2013 SAT Girls Volleyball FA FREMD INVITE FREMD H.S. 8:00 AM
10/26/2013 SAT Girls Volleyball S SCHAUMBURG INVITE SCHAUMBURG H.S. 8:30 AM
10/28/2013 MON GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/28/2013 MON BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
10/29/2013 TUE Girls Volleyball V REGIONALS BUFFALO GROVE H.S. 6:00 PM
10/29/2013 TUE Boys Hockey V HIGHLAND PARK CENTENNIAL ICE RINK 8:50 PM
10/29/2013 TUE GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE BUSSE WOODS 4:00 PM
10/29/2013 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
10/29/2013 TUE BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE Half Day Forest Preserve (B) 4:00 PM
10/30/2013 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
10/31/2013 THU Girls Volleyball V REGIONAL FINAL BUFFALO GROVE H.S. 6:00 PM
10/31/2013 THU GIRLS CROSS COUNTRY PRACTICE HALF DAY FOREST PRESERVE 4:00 PM
10/31/2013 THU BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
10/31/2013 THU BOYS CROSS COUNTRY PRACTICE BUSSE WOODS 4:00 PM
11/01/2013 FRI Boys Soccer V SECTIONAL FINAL (THRU 11/2) MUNDELEIN H.S. TBA
11/01/2013 FRI BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/02/2013 SAT Boys Cross Country V SECTIONALS BUSSE WOODS GROVES 17-20 (SCHAUMBURG, IL) 11:30 AM
11/02/2013 SAT Boys Football V 1ST ROUND PLAYOFF VS. ST. CHARLES EAST Stadium 3:00 PM
11/02/2013 SAT Girls Swimming JV PRAIRIE/LAKE JV INVITE (SWIMMING) Aquatic Center 1:00 PM
11/02/2013 SAT Girls Swimming JV PRAIRIE/LAKE JV INVITE (DIVING) Aquatic Center 9:00 AM
11/02/2013 SAT Girls Cross Country V SECTIONALS BUSSE WOODS GROVES 17-20 (SCHAUMBURG, IL) 10:30 AM
11/02/2013 SAT Boys Hockey V GLENBROOK NORTH NORTHBROOK SPORTS CENTER 8:10 PM
11/02/2013 SAT Boys Hockey JV GLENBROOK NORTH NORTHBROOK SPORTS CENTER 6:30 PM
11/03/2013 SUN Boys Hockey JV SANDBURG OAK LAWN ICE ARENA 6:30 PM
11/04/2013 MON BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/05/2013 TUE Girls Volleyball V SECTIONAL SEMI-FINALS CONANT H.S. 7:00 PM
11/05/2013 TUE Boys Soccer V CLASS 2A SUPER SECTIONAL Stadium 7:00 PM
11/05/2013 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/06/2013 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/07/2013 THU Girls Volleyball V SECTIONAL FINAL CONANT H.S. 7:00 PM
11/07/2013 THU BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/08/2013 FRI BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/09/2013 SAT Boys Football V 2ND ROUND PLAYOFF VS. GLENBARD NORTH GLENBARD NORTH HIGH SCHOOL 1:00 PM
11/09/2013 SAT Girls Swimming V N.S.C. (SWIMMING) Aquatic Center 1:00 PM
11/09/2013 SAT Girls Swimming V N.S.C. (DIVING) Aquatic Center 9:00 AM
11/09/2013 SAT Boys Hockey V GLENBROOK SOUTH GLENVIEW ICE ARENA 7:55 PM
11/09/2013 SAT Boys Hockey JV GLENBROOK SOUTH GLENVIEW ICE ARENA 9:30 PM
11/09/2013 SAT CHEER BUS FOR PLAYOFF FOOTBALL GLENBARD NORTH HIGH SCHOOL 1:00 PM
11/09/2013 SAT PEP BUS FOR FOOTBALL GLENBARD NORTH H.S. 1:00 PM
11/10/2013 SUN Boys Hockey JV ROCKFORD CARLSON ICE ARENA 12:20 PM
11/12/2013 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/12/2013 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/13/2013 WED Boys Hockey JV NEW TRIER TWIN RINKS 9:15 PM
11/13/2013 WED Boys Hockey V PROVIDENCE (EXHIBITION) TWIN RINKS 8:30 PM
11/13/2013 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/13/2013 WED GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/14/2013 THU Boys Bowling V NEW TRIER Lakeside Lanes 4:30 PM W 7-2
11/14/2013 THU Boys Bowling JV NEW TRIER Lakeside Lanes 4:30 PM W 9-0
11/14/2013 THU BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/14/2013 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/15/2013 FRI Girls Basketball V GREEN & GOLD Sports Center Wood 6:00 PM
11/15/2013 FRI Girls Basketball JV GREEN & GOLD Sports Center Wood 6:00 PM
11/15/2013 FRI Girls Basketball FAFB GREEN & GOLD Sports Center Wood 6:00 PM
11/15/2013 FRI BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/15/2013 FRI GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/16/2013 SAT Girls Swimming V SECTIONAL (DIVING) BARRINGTON H.S. 9:00 AM
11/16/2013 SAT Boys Football V QUARTER FINAL VS. BARRINGTON BARRINGTON H.S. 6:00 PM
11/16/2013 SAT Girls Swimming V SECTIONAL (SWIMMING) BARRINGTON H.S. 1:00 PM
11/16/2013 SAT V STEVENSON INVITATIONAL FIELDHOUSE 7:30 AM
11/16/2013 SAT Boys Bowling V LAKE PARK INVITE BRUNSWICK ZONE (WOODRIDGE, IL) 10:00 AM
11/16/2013 SAT Boys Hockey V ROCKFORD TWIN RINKS 5:50 PM
11/16/2013 SAT Boys Hockey JV ROCKFORD TWIN RINKS 7:40 PM
11/16/2013 SAT CHEER BUS FOR FOOTBALL BARRINGTON H.S. 6:00 PM
11/17/2013 SUN Boys Hockey JV LOYOLA HEARTLAND 4:30 PM
11/18/2013 MON Girls Basketball V LADY SAXONS TRNMNT vs. TRINITY SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM
11/18/2013 MON Girls Basketball JV LADY SAXONS TRNMNT vs. TRINITY SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM
11/18/2013 MON Girls Basketball FA LADY SAXONS TRNMNT vs. TRINITY SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM L 19-31
11/18/2013 MON BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/18/2013 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/18/2013 MON GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
11/19/2013 TUE Boys Bowling V LIBERTYVILLE Lakeside Lanes 4:30 PM W 9-0
11/19/2013 TUE Boys Bowling JV LIBERTYVILLE Lakeside Lanes 4:30 PM W 9-0
11/19/2013 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/19/2013 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
11/20/2013 WED Girls Basketball V LADY SAXONS TRNMNT vs.GBS SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM
11/20/2013 WED Girls Basketball JV LADY SAXONS TRNMNT vs. GBS SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM
11/20/2013 WED Girls Basketball FA LADY SAXONS TRNMNT vs. GBS SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM L 22-28
11/20/2013 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/20/2013 WED GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/20/2013 WED GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
11/21/2013 THU Boys Bowling V DEERFIELD BRUNSWICK ZONE (DEERFIELD) 4:30 PM W 7-2
11/21/2013 THU Boys Bowling JV DEERFIELD BRUNSWICK ZONE (DEERFIELD) 4:30 PM W 9-0
11/21/2013 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/21/2013 THU GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
11/22/2013 FRI Girls Swimming V STATE - DIVING PRELIMS NEW TRIER H.S. WINNETKA TBA
11/22/2013 FRI Boys Basketball S GREEN & GOLD Sports Center Wood 6:00 PM
11/22/2013 FRI Boys Basketball V GREEN & GOLD Sports Center Wood 7:00 PM
11/22/2013 FRI Girls Swimming V STATE - SWIMMING PRELIMS NEW TRIER H.S. WINNETKA TBA
11/22/2013 FRI BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/22/2013 FRI GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
11/22/2013 FRI GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
11/23/2013 SAT Boys Football V SMI-FNL:STATE PLY-OFFS VS. LOYOLA Stadium 1:00 PM
11/23/2013 SAT Girls Swimming V STATE SWIMMING&DIVING FINALS NEW TRIER H.S. WINNETKA TBA
11/23/2013 SAT Boys Bowling V PLAINFIELD NORTH INVITE BRUNSWICK ZONE - ROMEOVILLE, IL. 9:00 AM
11/23/2013 SAT Boys Wrestling VJVF GREEN AND GOLD Wrestling Room 9:00 AM
11/23/2013 SAT Boys Basketball FAFB GREEN & GOLD Field House North 9:00 AM
11/23/2013 SAT Boys Hockey V NEW TRIER TWIN RINKS 5:50 PM
11/23/2013 SAT V CATHOLIC MEMORIAL INVITATIONAL WAUKESHA WISCONSIN TBA
11/23/2013 SAT Pom V VIKING POM INVITE FREMD H.S. 2:00 PM
11/23/2013 SAT Girls Basketball V LADY SAXONS TRNMNT vs. WWS SCHAUMBURG H.S. 9:00 AM
11/23/2013 SAT Girls Basketball JV LADY SAXONS TRNMNT vs. WWS SCHAUMBURG H.S. 9:00 AM
11/23/2013 SAT Girls Basketball FA LADY SAXONS TRNMNT vs. WWS SCHAUMBURG H.S. 9:00 AM L 25-32
11/23/2013 SAT Pom JV VIKING POM INVITE FREMD H.S. 2:00 PM
11/23/2013 SAT Pom F VIKING POM INVITE FREMD H.S. 2:00 PM
11/23/2013 SAT Boys Hockey JV BENET SEVEN BRIDGES ICE ARENA 3:00 PM
11/25/2013 MON Boys Basketball V BUFFALO GROVE INVITE VS. GRAYSLAKE CENTRAL BUFFALO GROVE H.S. 6:00 PM
11/25/2013 MON Boys Basketball FA SAXONS THANKSGIVING INVITE SCHAUMBURG H.S. 6:00 PM
11/25/2013 MON Boys Basketball FB SAXONS THANKSGIVING INVITE SCHAUMBURG H.S. 6:00 PM
11/25/2013 MON BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/25/2013 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:30 PM
11/25/2013 MON GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
11/26/2013 TUE Girls Gymnastics V JV PATRIOT GREEN & GOLD MEET Field House 6:00 PM
11/26/2013 TUE Boys Bowling V LAKE ZURICH Lakeside Lanes 4:30 PM L 4-5
11/26/2013 TUE Boys Basketball V BUFFALO GROVE INVITE VS. ELGIN BUFFALO GROVE H.S. 7:30 PM
11/26/2013 TUE Boys Bowling JV LAKE ZURICH Lakeside Lanes 4:30 PM L 2-7
11/26/2013 TUE Girls Basketball V LADY SAXONS TOURNAMENT vs. ST. CHARLES EAST SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM
11/26/2013 TUE Girls Basketball JV LADY SAXONS TOURNAMENTv. ST. CHARLES EAST SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM
11/26/2013 TUE Girls Basketball FA LADY SAXONS TOURNAMENT vs. ST. CHARLES EAST SCHAUMBURG H.S. 6:30 PM W 23-20
11/26/2013 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
11/26/2013 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
11/27/2013 WED Boys Wrestling V GBN, PROSPECT, YORK, LAKE PARK, WHEATON NORTH Sports Center 5:00 PM
11/27/2013 WED Boys Wrestling F GBN, PROSPECT, YORK, LAKE PARK, WHEATON NORTH PROSPECT H.S. 5:00 PM
11/27/2013 WED Boys Wrestling JV GBN, PROSPECT, YORK, LAKE PARK, WHEATON NORTH GLENBROOK NORTH H.S. 5:00 PM
11/27/2013 WED Boys Basketball V BUFFALO GROVE INVITE VS. CHRISTIAN LIBERTY BUFFALO GROVE H.S. 6:00 PM
11/27/2013 WED Boys Hockey V ST. VIATOR TWIN RINKS 7:25 PM
11/27/2013 WED GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 3:00 PM
11/27/2013 WED GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 3:00 PM
11/29/2013 FRI Boys Basketball S DUNDEE CROWN INVITE VS. DUNDEE-CROWN DUNDEE-CROWN H.S. 9:30 AM
11/29/2013 FRI Boys Basketball FA2 GRAYSLAKE CENTRAL TOURNEY vs. LAKES GRAYSLAKE CENTRAL H.S. 10:30 AM
11/29/2013 FRI Boys Basketball FA2 GRAYSLAKE CENTRAL TOURNEY vs. GRAYSLAKE CENTRAL GRAYSLAKE CENTRAL H.S. 12:00 PM
11/29/2013 FRI Boys Basketball FB SAXONS THANKSGIVING INVITE SCHAUMBURG H.S. 3:30 PM
11/29/2013 FRI Boys Wrestling V MOORE/PRETTYMAN MEMORIAL BARRINGTON H.S. 10:30 AM
11/29/2013 FRI Boys Hockey V THANKSGIVING TOURNEY THRU 12/1 TWIN RINKS TBA
11/29/2013 FRI Boys Hockey JV THANKSGIVING TOURNEY THRU `12/1 TWIN RINKS TBA
11/29/2013 FRI Boys Basketball FA SAXONS THANKSGIVING INVITE SCHAUMBURG H.S. 3:30 PM
11/29/2013 FRI Girls Basketball V LADY SAXONS TOURNAMENT vs. SCHAUMBURG SCHAUMBURG H.S. 12:00 PM
11/29/2013 FRI Girls Basketball JV LADY SAXONS TOURNAMENT vs. SCHAUMBURG SCHAUMBURG H.S. 12:00 PM
11/29/2013 FRI Girls Basketball FA LADY SAXONS TOURNAMENT vs. SCHAUMBURG SCHAUMBURG H.S. 12:00 PM L 34-49
11/30/2013 SAT Girls Bowling V STEVENSON INVITATIONAL BRUNSWICK’S (G) 9:30 AM
11/30/2013 SAT Boys Basketball V BUFFALO GROVE INVITE VS. BUFFALO GROVE BUFFALO GROVE H.S. 7:30 PM
11/30/2013 SAT Boys Basketball S DUNDEE CROWN INVITE VS. TBA DUNDEE-CROWN H.S. TBD
11/30/2013 SAT Boys Basketball S DUNDEE CROWN INVITE VS. TBA DUNDEE-CROWN H.S. 9:30 AM
11/30/2013 SAT Boys Wrestling V MOORE/PRETTYMAN MEMORIAL BARRINGTON H.S. 10:00 AM
11/30/2013 SAT Girls Bowling JV STEVENSON INVITATIONAL BRUNSWICK’S (G) 9:30 AM
11/30/2013 SAT Boys Wrestling JV NEW TRIER INVITE NEW TRIER H.S. WINNETKA 10:00 AM
11/30/2013 SAT Boys Basketball FB SAXONS THANKSGIVING INVITE SCHAUMBURG H.S. TBD
11/30/2013 SAT Boys Basketball FA SAXONS THANKSGIVING INVITE SCHAUMBURG H.S. TBD
11/30/2013 SAT Boys Basketball FA2 GRAYSLAKE CENTRAL TOURNEY vs. BUFFALO GROVE GRAYSLAKE CENTRAL H.S. 12:00 PM
12/02/2013 MON Girls Bowling V ANTIOCH ANTIOCH BOWL 4:30 PM L 750,748,798-2296 771,780,811-2362
12/02/2013 MON Girls Bowling JV ANTIOCH ANTIOCH BOWL 4:30 PM
12/02/2013 MON Boys Bowling V GRANT ANTIOCH BOWL 4:30 PM W 9-0
12/02/2013 MON Boys Bowling JV GRANT ANTIOCH BOWL 4:30 PM L 0-9
12/02/2013 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/03/2013 TUE Girls Basketball FA LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:30 PM L 19-54
12/03/2013 TUE Girls Basketball JV LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:30 PM
12/03/2013 TUE Girls Basketball FB LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 7:00 PM L 8-28
12/03/2013 TUE Girls Basketball V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 7:00 PM
12/03/2013 TUE Boys Bowling V EVANSTON Lakeside Lanes 4:30 PM W 9-0
12/03/2013 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/03/2013 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
12/03/2013 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/04/2013 WED Girls Bowling V NORTH CHICAGO BERTRAND LANES 4:30 PM W 803,825355,356,381=1092,741=2369 :
12/04/2013 WED Boys Basketball V PROSPECT Sports Center Wood 7:00 PM
12/04/2013 WED Girls Gymnastics V LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 6:00 PM
12/04/2013 WED Girls Gymnastics JV LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 6:00 PM
12/04/2013 WED Girls Bowling JV NORTH CHICAGO BERTRAND LANES 4:30 PM W 450,399,470=1319
12/04/2013 WED Boys Basketball S PROSPECT Sports Center Wood 5:30 PM
12/04/2013 WED Boys Basketball FA PROSPECT Field House North 5:30 PM
12/04/2013 WED Boys Basketball FB PROSPECT Field House North 7:00 PM
12/04/2013 WED FEED MY STARVING CHILDREN TRIP 742 EAST PARK HIGHWAY 6:00 PM
12/04/2013 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/05/2013 THU Boys Swimming V JV GREEN & GOLD INTRA-SQUAD Aquatic Center 5:00 PM
12/05/2013 THU Boys Wrestling V ZION BENTON ZION BENTON H.S. 5:30 PM
12/05/2013 THU Boys Wrestling JV ZION BENTON ZION BENTON H.S. 5:30 PM
12/05/2013 THU Boys Wrestling F ZION BENTON ZION BENTON H.S. 5:30 PM
12/05/2013 THU Boys Hockey JV FENWICK TWIN RINKS 7:00 PM
12/05/2013 THU GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
12/05/2013 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/05/2013 THU BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/06/2013 FRI Boys Wrestling V MUNDELEIN Field House North 5:30 PM
12/06/2013 FRI Boys Wrestling JV MUNDELEIN Field House North 5:30 PM
12/06/2013 FRI Boys Wrestling F MUNDELEIN Field House North 5:30 PM
12/06/2013 FRI GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK ZONE DEER PARK 4:00 PM
12/06/2013 FRI GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/06/2013 FRI BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/07/2013 SAT Boys Basketball S MUNDELEIN Sports Center Wood 5:30 PM
12/07/2013 SAT Boys Basketball FA1 MUNDELEIN Field House South 4:00 PM
12/07/2013 SAT Boys Swimming V PATRIOT RELAYS (DIVING) Aquatic Center 8:30 AM
12/07/2013 SAT Boys Swimming FS PATRIOT RELAYS (SWIMMING) Aquatic Center 1:00 PM
12/07/2013 SAT Girls Gymnastics V ROLLING MEADOWS INVITATIONAL ROLLING MEADOWS H.S. 11:00 AM
12/07/2013 SAT Boys Basketball V MUNDELEIN Sports Center Wood 7:00 PM
12/07/2013 SAT Boys Wrestling V BARRINGTON, GRANT, WAUKEGAN GRANT H.S. 9:00 AM
12/07/2013 SAT Boys Basketball FB MUNDELEIN Field House South 5:30 PM
12/07/2013 SAT Boys Bowling V VERNON HILLS COUGAR INVTE BRUNSWICK ZONE (HAWTHORNE) 11:00 AM
12/07/2013 SAT Girls Bowling V FREMD INVITE ARLINGTON LANES 9:00 AM
12/07/2013 SAT Girls Bowling JV FREMD INVITE ARLINGTON LANES 9:00 AM
12/07/2013 SAT Boys Bowling JV VERNON HILLS COUGAR INVTE BRUNSWICK ZONE (HAWTHORNE) 11:00 AM
12/07/2013 SAT Boys Wrestling JV ZION BENTON JV INVITE ZION BENTON H.S. 9:00 AM
12/07/2013 SAT Boys Wrestling F BARRINGTON, WAUKEGAN, GRANT Field House North 9:00 AM
12/07/2013 SAT Boys Swimming V PATRIOT RELAYS (SWIMMING) Aquatic Center 1:00 PM
12/07/2013 SAT Boys Swimming FS PATRIOT RELAYS (DIVING) Aquatic Center 8:30 AM
12/07/2013 SAT Boys Hockey V ST. VIATOR TWIN RINKS 5:50 PM
12/07/2013 SAT V CONFERENCE DUAL MEETS DAY 1 NEW TRIER H.S. 8:30 AM
12/07/2013 SAT Cheerleading V CRYSTAL LAKE CENTRAL LARGE VARSITY CHALLENGE CRYSTAL LAKE CENTRAL H.S. 9:00 AM
12/08/2013 SUN Pom V LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. TBD
12/08/2013 SUN Cheerleading JV BARRINGTON BARRINGTON H.S. 9:00 AM
12/08/2013 SUN Pom JV LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. TBD
12/08/2013 SUN Pom F LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. TBD
12/09/2013 MON Boys Basketball S WINTER TOURNAMENT VS MAINE SOUTH VERNON HILLS H.S. 5:30 PM
12/09/2013 MON BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/09/2013 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/10/2013 TUE Boys Bowling V VERNON HILLS Lakeside Lanes 4:30 PM
12/10/2013 TUE Girls Basketball V WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 7:00 PM
12/10/2013 TUE Girls Basketball FB WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 7:00 PM L 12-23
12/10/2013 TUE Girls Basketball FA WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 5:30 PM
12/10/2013 TUE Girls Basketball JV WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 5:30 PM
12/10/2013 TUE Boys Bowling JV VERNON HILLS Lakeside Lanes 4:30 PM
12/10/2013 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/10/2013 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
12/10/2013 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/11/2013 WED Boys Basketball V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 7:00 PM
12/11/2013 WED Boys Basketball FA1 LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:30 PM
12/11/2013 WED Boys Basketball FA2 LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 7:00 PM
12/11/2013 WED Boys Basketball S LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:30 PM
12/11/2013 WED Girls Gymnastics V WARREN Field House 6:00 PM
12/11/2013 WED Girls Bowling V ROUND LAKE BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
12/11/2013 WED Girls Gymnastics JV WARREN Field House 6:00 PM
12/11/2013 WED Girls Bowling JV ROUND LAKE BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
12/11/2013 WED Boys Hockey V PRAIRIE RIDGE TWIN RINKS 7:25 PM
12/11/2013 WED Boys Hockey JV ST. RITA TWIN RINKS 9:10 PM
12/11/2013 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/11/2013 WED GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
12/11/2013 WED GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/12/2013 THU Boys Swimming V WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 5:00 PM
12/12/2013 THU Boys Basketball S WINTER TOURNAMENT VS. MAINE WEST MAINE SOUTH H.S. 6:00 PM
12/12/2013 THU Boys Bowling V NEW TRIER CLASSIC BOWL (MORTON GROVE, IL) 4:30 PM
12/12/2013 THU Girls Bowling V NEW TRIER BRUNSWICK’S (G) 4:45 PM
12/12/2013 THU Boys Swimming JV WARREN WARREN H.S. OPLAINE CAMPUS 5:00 PM
12/12/2013 THU Girls Bowling JV NEW TRIER BRUNSWICK’S (G) 4:45 PM
12/12/2013 THU Boys Bowling JV NEW TRIER CLASSIC BOWL (MORTON GROVE, IL) 4:30 PM
12/12/2013 THU GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
12/12/2013 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/13/2013 FRI Girls Gymnastics V DEKALB INVITATIONAL DEKALB H.S. 6:00 PM
12/13/2013 FRI Girls Bowling V LAKE ZURICH BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 4:30 PM
12/13/2013 FRI Girls Basketball FA LAKE ZURICH Field House South 5:30 PM
12/13/2013 FRI Girls Basketball JV LAKE ZURICH Sports Center Wood 5:30 PM
12/13/2013 FRI Girls Basketball V LAKE ZURICH Sports Center Wood 7:00 PM
12/13/2013 FRI Girls Basketball FB LAKE ZURICH Field House South 7:00 PM
12/13/2013 FRI Girls Gymnastics JVA DEKALB INVITATIONAL DEKALB H.S. 6:00 PM
12/13/2013 FRI Girls Bowling JV LAKE ZURICH BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 4:30 PM
12/13/2013 FRI Boys Wrestling F WARREN Field House North 5:30 PM
12/13/2013 FRI Boys Wrestling JV WARREN Field House North 5:30 PM
12/13/2013 FRI Boys Wrestling V WARREN Field House North 5:30 PM
12/13/2013 FRI BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/13/2013 FRI GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK ZONE DEER PARK 4:00 PM
12/14/2013 SAT Boys Swimming V BRONCO RELAYS (DIVING) BARRINGTON H.S. 9:30 AM
12/14/2013 SAT Boys Wrestling V WHEELING VARSITY INVITE WHEELING H.S. 9:00 AM
12/14/2013 SAT Boys Bowling FS FREEPORT INVITE 4 SEASONS BOWLING CENTER 12:00 PM
12/14/2013 SAT Boys Swimming V BRONCO RELAYS (SWIMMING) BARRINGTON H.S. 1:30 PM
12/14/2013 SAT Girls Basketball V CARY GROVE Sports Center Wood 5:30 PM
12/14/2013 SAT Girls Basketball JV CARY GROVE Sports Center Wood 4:00 PM
12/14/2013 SAT Girls Basketball FA CARY GROVE Field House South 4:00 PM
12/14/2013 SAT Boys Wrestling JV SHS QUAD Field House North 9:00 AM
12/14/2013 SAT Boys Basketball FB WAUKEGAN Sports Center Wood 9:00 AM
12/14/2013 SAT Boys Basketball FA WAUKEGAN Sports Center Wood 10:15 AM
12/14/2013 SAT Boys Wrestling S ST. CHARLES EAST SOPHOMORE INVITE ST. CHARLES EAST H.S. 9:00 AM
12/14/2013 SAT Boys Hockey V BARRINGTON TWIN RINKS 5:50 PM
12/14/2013 SAT V MAINE WEST INVITE MAINE WEST H.S. 8:00 AM
12/14/2013 SAT Boys Wrestling F DEERFIELD INVITE DEERFIELD H.S. 9:00 AM
12/14/2013 SAT Boys Basketball S WAUKEGAN Sports Center Wood 11:30 AM
12/14/2013 SAT Boys Hockey JV BARRINGTON TWIN RINKS 7:40 PM
12/15/2013 SUN Cheerleading V STEVENSON INVITATIONAL Sports Center 8:00 AM
12/15/2013 SUN Cheerleading F STEVENSON INVITATIONAL Sports Center Wood 8:00 AM
12/15/2013 SUN Boys Hockey JV NEW TRIER NORTH SHORE ICE ARENA 7:00 PM
12/15/2013 SUN Pom V STEVENSON INVITATIONAL Sports Center 1:00 PM
12/15/2013 SUN Pom JV STEVENSON INVITATIONAL Sports Center 1:00 PM
12/15/2013 SUN Cheerleading JV STEVENSON INVITATIONAL Sports Center 8:00 AM
12/15/2013 SUN Pom F STEVENSON INVITATIONAL Sports Center 1:00 PM
12/16/2013 MON Girls Bowling V LAKES COMMUNITY BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
12/16/2013 MON Boys Basketball S WINTER TOURNAMENT VS. VERNON HILLS MAINE WEST H.S. 6:00 PM
12/16/2013 MON Girls Bowling JV LAKES COMMUNITY BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
12/16/2013 MON Boys Basketball FA2 CARMEL CARMEL H.S. 5:30 PM
12/16/2013 MON Boys Basketball FB CARMEL CARMEL H.S. 7:00 PM
12/16/2013 MON BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/16/2013 MON GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
12/16/2013 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/16/2013 MON Boys Basketball JV CHICAGOLAND JEWISH Sports Center Wood 6:15 PM
12/17/2013 TUE Girls Basketball FA ZION-BENTON ZION BENTON H.S. 5:30 PM
12/17/2013 TUE Girls Basketball FB NEW TRIER H.S. NEW TRIER H.S. NORTHFIELD 5:00 PM
12/17/2013 TUE Girls Basketball JV ZION-BENTON ZION BENTON H.S. 5:30 PM
12/17/2013 TUE Girls Basketball V ZION-BENTON ZION BENTON H.S. 7:00 PM
12/17/2013 TUE Boys Bowling V LIBERTYVILLE Lakeside Lanes 4:30 PM
12/17/2013 TUE Boys Bowling JV LIBERTYVILLE Lakeside Lanes 4:30 PM
12/17/2013 TUE Boys Hockey V NEW TRIER CENTENNIAL ICE RINK 7:45 PM
12/17/2013 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/17/2013 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
12/17/2013 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/18/2013 WED Girls Gymnastics V LIBERTYVILLE Field House 6:00 PM
12/18/2013 WED Boys Basketball FB PALATINE FROSH INVITE VS. PALATINE PALATINE H.S. 6:00 PM
12/18/2013 WED Boys Basketball FB PALATINE FROSH INVITE VS. BUFFALO GROVE PALATINE H.S. 7:20 PM
12/18/2013 WED Girls Bowling V WAUCONDA 3D BOWL, ISLAND LAKE 4:30 PM
12/18/2013 WED Girls Gymnastics JV LIBERTYVILLE Field House 6:00 PM
12/18/2013 WED Girls Bowling JV WAUCONDA 3D BOWL, ISLAND LAKE 4:30 PM
12/18/2013 WED Boys Hockey V BARRINGTON BARRINGTON ICE HOUSE 7:20 PM
12/18/2013 WED Boys Hockey JV BARRINGTON BARRINGTON ICE HOUSE 9:00 PM
12/18/2013 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/18/2013 WED GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/19/2013 THU Boys Swimming V VERNON HILLS Aquatic Center 5:00 PM
12/19/2013 THU Boys Bowling V DEERFIELD Lakeside Lanes 4:30 PM
12/19/2013 THU Boys Swimming JV VERNON HILLS Aquatic Center 5:00 PM
12/19/2013 THU Boys Basketball FB PALATINE FROSH INVITE VS. VERNON HILLS PALATINE H.S. 6:00 PM
12/19/2013 THU Boys Bowling JV DEERFIELD Lakeside Lanes 4:30 PM
12/19/2013 THU BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
12/19/2013 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/20/2013 FRI Boys Basketball FA1 WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 5:30 PM
12/20/2013 FRI Boys Basketball S WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 5:30 PM
12/20/2013 FRI Boys Basketball FA2 WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 7:00 PM
12/20/2013 FRI Girls Basketball FA MUNDELEIN Field House South 5:30 PM
12/20/2013 FRI Girls Basketball JV MUNDELEIN Sports Center Wood 5:30 PM
12/20/2013 FRI Boys Basketball V WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 7:00 PM
12/20/2013 FRI Girls Basketball FB MUNDELEIN Field House South 7:00 PM
12/20/2013 FRI Girls Basketball V MUNDELEIN Sports Center Wood 7:00 PM
12/20/2013 FRI Boys Wrestling F LAKE ZURICH Field House North 5:30 PM
12/20/2013 FRI Boys Wrestling JV LAKE ZURICH Field House North 5:30 PM
12/20/2013 FRI Boys Wrestling V LAKE ZURICH Field House North 5:30 PM
12/20/2013 FRI GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
12/21/2013 SAT Boys Swimming V LAKE COUNTY (SWIM) Aquatic Center 1:00 PM
12/21/2013 SAT Boys Swimming V LAKE COUNTY (DIVING) Aquatic Center 9:00 AM
12/21/2013 SAT Girls Gymnastics V NEW TRIER INVITATIONAL NEW TRIER H.S. NORTHFIELD 12:00 PM
12/21/2013 SAT Boys Basketball JV WARREN Field House South 9:00 AM
12/21/2013 SAT Girls Bowling V WEST AURORA INVITE FUNWAY BOWLING CTR (BATAVIA) 9:00 AM
12/21/2013 SAT Girls Basketball FA MAINE WEST FA TOURNAMENT MAINE WEST H.S. 8:00 AM
12/21/2013 SAT Boys Bowling V FREEPORT SPORT SHOT 4 SEASONS BWLNG CTR (FREEPORT, IL) 12:00 PM
12/21/2013 SAT Cheerleading V ROLLING MEADOWS INVITE ROLLING MEADOWS H.S. 9:00 AM
12/21/2013 SAT Boys Wrestling JV ELK GROVE JV INVITE ELK GROVE H.S. 10:00 AM
12/21/2013 SAT Boys Hockey V GLENBROOK NORTH TWIN RINKS 5:50 PM
12/21/2013 SAT JV NEW TRIER JV MEET NEW TRIER H.S. 9:00 AM
12/21/2013 SAT Boys Wrestling F STEVENSON INVITE Field House North 8:30 AM
12/21/2013 SAT Boys Hockey JV GLENBROOK NORTH TWIN RINKS 7:40 PM
12/21/2013 SAT Cheerleading F ROLLING MEADOWS INVITE ROLLING MEADOWS H.S. 9:00 AM
12/23/2013 MON Boys Basketball V PROVISO WEST TOURNEY VS. URBAN PREP WEST PROVISO WEST H.S. 8:00 PM
12/23/2013 MON Boys Wrestling F GLENBARD NORTH INVITE GLENBARD NORTH H.S. 9:00 AM
12/23/2013 MON Boys Wrestling JV2 GLENBARD NORTH INVITE GLENBARD NORTH H.S. 9:00 AM
12/23/2013 MON Boys Wrestling V CARY-GROVE CARY-GROVE H.S. 9:30 AM
12/23/2013 MON Boys Wrestling JV B CARY-GROVE CARY-GROVE H.S. 9:30 AM
12/26/2013 THU Boys Hockey V BLACKHAWK TOURNEY VS. ST. RITA THE EDGE, BENSENVILLE 10:10 AM
12/26/2013 THU Girls Basketball V CHARGER CHRISTMAS TOURNAMENT VS. MAINE SOUTH DUNDEE-CROWN H.S. 2:30 PM
12/26/2013 THU Boys Hockey JV NEW TRIER HOLIDAY INVITE VS. MAINE WINNETKA ICE ARENA 8:50 PM
12/27/2013 FRI Boys Basketball V PROVISO WEST TOURNEY VS. NEW TRIER PROVISO WEST H.S. 10:30 AM
12/27/2013 FRI Boys Bowling V GUILFORD PBA EXPERIENCE DON CARTER LANES (ROCKFORD, IL) 9:30 AM
12/27/2013 FRI Girls Basketball V CHARGER CHRISTMAS TOURNAMENT VS. PROSPECT DUNDEE-CROWN H.S. 5:00 PM
12/27/2013 FRI Boys Bowling JV GUILFORD PBA EXPERIENCE DON CARTER LANES (ROCKFORD, IL) 9:30 AM
12/27/2013 FRI Boys Hockey JV NEW TRIER HOLIDAY INVITE VS. ND WINNETKA ICE AREN 7:10 PM
12/27/2013 FRI Boys Hockey V BLACKHAWK TOURNEY VS. CBC THE EDGE, BENSENVILLE 8:30 AM
12/27/2013 FRI Boys Hockey V BLACKHAWK TOURNEY VS. WAUBONSIE THE EDGE, BENSENVILLE 3:10 PM
12/28/2013 SAT Girls Gymnastics V OSWEGO PANTHER INVITE OSWEGO H.S. 12:00 PM
12/28/2013 SAT Boys Basketball V PROVISO WEST TOURNEY PROVISO WEST H.S. TBD
12/28/2013 SAT Girls Basketball V CHARGER CHRISTMAS TOURNAMENT DUNDEE-CROWN H.S. TBD
12/28/2013 SAT Boys Hockey JV NEW TRIER HOLIDAY INVITE VS. LF WINNETKA ICE ARENA 6:30 PM
12/28/2013 SAT Boys Hockey V BLACKHAWK TOURNEY THE EDGE, BENSENVILLE TBA
12/29/2013 SUN Boys Hockey V BLACKHAWK TOURNEY THE EDGE, BENSENVILLE TBA
12/29/2013 SUN Boys Hockey JV NEW TRIER HOLIDAY INVITE TBA TBA
12/30/2013 MON Boys Basketball V PROVISO WEST TOURN SEMI-FINALS VS. ST. JOSEPH PROVISO WEST H.S. 6:30 PM
12/30/2013 MON Girls Basketball V CHARGER TOURN VS. BARRINGTON DUNDEE-CROWN H.S. 5:00 PM
12/31/2013 TUE Boys Basketball V PROVISO WEST TOURNEY PROVISO WEST H.S. TBD
01/02/2014 SAT Girls Gymnastics JVB MUNDELEIN MUSTANG JV INVITE MUNDELEIN H.S. 12:00 PM
01/03/2014 FRI Boys Wrestling V NAPERVILLE CENTRAL QUAD NAPERVILLE CENTRAL H.S. 10:00 AM
01/04/2014 SAT Boys Wrestling F LYONS TOWNSHIP LYONS TOWNSHIP H.S. 9:00 AM
01/04/2014 SAT Boys Wrestling JV1 LYONS TOWNSHIP LYONS TOWNSHIP H.S. 9:00 AM
01/04/2014 SAT Boys Wrestling V LYONS TOWNSHIP LYONS TOWNSHIP H.S. 10:30 AM
01/04/2014 SAT Boys Wrestling JV2 LYONS TOWNSHIP LYONS TOWNSHIP H.S. 9:00 AM
01/06/2014 MON BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
01/06/2014 MON GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/06/2014 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/07/2014 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/07/2014 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/08/2014 WED Girls Bowling V LIBERTYVILLE BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
01/08/2014 WED Girls Basketball JV LAKES Sports Center Wood 5:30 PM
01/08/2014 WED Girls Bowling JV LIBERTYVILLE BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
01/08/2014 WED Boys Basketball FA1 STEVENSON FA INVITE: SHS vs. DUNDEE_CROWN Field House North 5:00 PM
01/08/2014 WED Boys Basketball FA1 STEVENSON FA INVITE: JACOBS vs. PROSPECT Field House North 6:30 PM
01/08/2014 WED Boys Hockey JV LOYOLA TWIN RINKS 9:10 PM
01/08/2014 WED Boys Hockey V LOYOLA MAROON TWIN RINKS 7:25 PM
01/08/2014 WED Girls Basketball V LAKES Sports Center Wood 7:00 PM
01/08/2014 WED Girls Basketball FB LAKES Field House South 7:00 PM
01/08/2014 WED Girls Basketball FA LAKES Field House South 5:30 PM
01/08/2014 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
01/08/2014 WED GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/09/2014 THU Boys Swimming V MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:00 PM
01/09/2014 THU Boys Swimming JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:00 PM
01/09/2014 THU Boys Basketball FA1 STEVENSON FA INVITE: SHS vs. PROSPECT Field House North 5:00 PM
01/09/2014 THU Boys Basketball FA1 STEVENSON FA INVITE: DUNDEE-CROWN vs. JACOBS Field House South 5:00 PM
01/09/2014 THU Boys Basketball FA1 STEVENSON FA INVITE: SHS vs. JACOBS Field House North 6:30 PM
01/09/2014 THU Boys Basketball FA1 STEVENSON FA INVITE: PROSPECT vs. DUNDEE-CROWN Field House South 6:30 PM
01/09/2014 THU Boys Basketball FA2 HIGHLAND PARK HIGHLAND PARK H.S. 6:00 PM
01/09/2014 THU Boys Basketball FB HIGHLAND PARK HIGHLAND PARK H.S. 7:15 PM
01/09/2014 THU GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/09/2014 THU BOYS BOLWING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
01/09/2014 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/10/2014 FRI Boys Basketball S ZION BENTON ZION BENTON H.S. 5:30 PM
01/10/2014 FRI Boys Basketball V ZION BENTON ZION BENTON H.S. 7:00 PM
01/10/2014 FRI Boys Basketball FA1 ZION BENTON ZION BENTON H.S. 5:30 PM
01/10/2014 FRI Boys Basketball FA2 ZION BENTON ZION BENTON H.S. 7:00 PM
01/10/2014 FRI Boys Wrestling F ROUND LAKE Sports Center 5:30 PM
01/10/2014 FRI Boys Bowling V GRANT Lakeside Lanes 4:30 PM
01/10/2014 FRI Boys Bowling JV GRANT Lakeside Lanes 4:30 PM
01/10/2014 FRI Boys Wrestling JV ROUND LAKE Sports Center 5:30 PM
01/10/2014 FRI Boys Wrestling V ROUND LAKE Sports Center 5:30 PM
01/10/2014 FRI BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
01/10/2014 FRI GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/10/2014 FRI GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/11/2014 SAT Boys Wrestling V LEYDEN INVITATIONAL LEYDEN H.S. EAST CAMPUS 9:00 AM
01/11/2014 SAT Girls Basketball JV LAKE FOREST Sports Center Wood 5:30 PM
01/11/2014 SAT Girls Basketball V LAKE FOREST Sports Center Wood 7:00 PM
01/11/2014 SAT Girls Gymnastics F CONANT INVITATIONAL CONANT H.S. 12:00 PM
01/11/2014 SAT Girls Bowling V GRANT INVITE LAKES BOWL (ROUND LAKE) 8:30 AM
01/11/2014 SAT Boys Basketball JV LAKE ZURICH Field House North 10:30 AM
01/11/2014 SAT Boys Basketball SB LAKE ZURICH Field House North 9:00 AM
01/11/2014 SAT Girls Basketball FB LAKE FOREST Sports Center Wood 2:30 PM
01/11/2014 SAT Girls Basketball FA LAKE FOREST Sports Center Wood 4:00 PM
01/11/2014 SAT Pom F PALATINE INVITE PALATINE H.S. 8:00 AM
01/11/2014 SAT Boys Swimming V NEW TRIER DIVING INVITE NEW TRIER H.S. WINNETKA 9:00 AM
01/11/2014 SAT Boys Bowling V LAKE ZURICH INVITE BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 9:00 AM
01/11/2014 SAT Girls Gymnastics JV LAKE PARK INVITE LAKE PARK H.S. 1:00 PM
01/11/2014 SAT Boys Swimming V EVANSTON SWIMMING INVITE EVANSTON TOWNSHIP H.S. 1:00 PM
01/11/2014 SAT Boys Swimming F HINSDALE CENTRAL INVITE (SWIM) HINSDALE CENTRAL H.S. 12:00 PM
01/11/2014 SAT Girls Bowling JV GRANT INVITE LAKES BOWL (ROUND LAKE) 8:30 AM
01/11/2014 SAT Boys Bowling JV LAKE ZURICH INVITE BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 9:00 AM
01/11/2014 SAT Boys Wrestling JV JV QUAD Wrestling Room 9:00 AM
01/11/2014 SAT Boys Wrestling F WAUKEGAN “BLOCK” PARTY WAUKEGAN H.S. - Brookside Campus 9:00 AM
01/11/2014 SAT Boys Hockey JV ROCKFORD TWIN RINKS 7:40 PM
01/11/2014 SAT Boys Hockey V PRAIRIE RIDGE CRYSTAL LAKE ICE HOUSE 4:10 PM
01/11/2014 SAT Boys Swimming F HINSDALE CENTRAL INVITE (DIVING) HINSDALE CENTRAL H.S. 9:00 AM
01/11/2014 SAT V MIDWEST HIGH SCHOOL OPEN CULVER MILITARY ACADEMY TBA
01/11/2014 SAT Boys Wrestling F LIBERTYVILLE INVITE LIBERTYVILLE H.S. 9:00 AM
01/11/2014 SAT Pom JV PALATINE INVITE PALATINE H.S. 8:00 AM
01/11/2014 SAT Pom V PALATINE INVITE PALATINE H.S. 8:00 AM
01/12/2014 SUN Boys Hockey V ST. VIATOR TRIPHAHN COMMUNITY CENTER 7:35 PM
01/12/2014 SUN Cheerleading JV BUFFALO GROVE BUFFALO GROVE H.S. 9:00 AM
01/13/2014 MON Boys Basketball SB ZION BENTON Field House North 5:30 PM
01/13/2014 MON Boys Basketball JV ZION BENTON Field House South 5:30 PM
01/13/2014 MON BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
01/13/2014 MON GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/13/2014 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/14/2014 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 1:30 PM
01/14/2014 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 1:30PM
01/15/2014 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 1:30 PM
01/15/2014 WED GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 1:15 PM
01/15/2014 WED GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 1:30PM
01/16/2014 THU Boys Basketball SB WARREN Field House North 4:30 PM
01/16/2014 THU Boys Swimming V LAKE FOREST Aquatic Center 5:00 PM
01/16/2014 THU Girls Basketball V LIBERTYVILLE Sports Center Wood 7:00 PM
01/16/2014 THU Girls Gymnastics V MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 6:00 PM
01/16/2014 THU Girls Basketball JV LIBERTYVILLE Sports Center Wood 5:30 PM
01/16/2014 THU Girls Bowling V VERNON HILLS BRUNSWICK ZONE (VH) 4:30 PM
01/16/2014 THU Girls Basketball FA LIBERTYVILLE Field House South 5:30 PM
01/16/2014 THU Girls Basketball FB LIBERTYVILLE Field House South 7:00 PM
01/16/2014 THU Boys Bowling V VERNON HILLS BRUNSWICK ZONE (VH) 4:30 PM
01/16/2014 THU Girls Gymnastics JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 6:00 PM
01/16/2014 THU Boys Swimming JV LAKE FOREST Aquatic Center 5:00 PM
01/16/2014 THU Girls Bowling JV VERNON HILLS BRUNSWICK ZONE (VH) 4:30 PM
01/16/2014 THU Boys Bowling JV VERNON HILLS BRUNSWICK ZONE (VH) 4:30 PM
01/17/2014 FRI Boys Basketball S LAKE FOREST Sports Center Wood 5:30 PM
01/17/2014 FRI Boys Basketball V LAKE FOREST Sports Center Wood 7:00 PM
01/17/2014 FRI Boys Bowling V LAKE ZURICH BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 4:30 PM
01/17/2014 FRI Girls Gymnastics JV STEVENSON JV INVITE Field House 6:00 PM
01/17/2014 FRI Boys Bowling JV LAKE ZURICH BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 4:30 PM
01/17/2014 FRI Boys Wrestling F LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 5:30 PM
01/17/2014 FRI Boys Wrestling JV LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 5:30 PM
01/17/2014 FRI Boys Wrestling V LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 5:30 PM
01/18/2014 SAT Boys Swimming V NEW TRIER RELAYS NEW TRIER H.S. WINNETKA 1:30 PM
01/18/2014 SAT Boys Swimming V HINSDALE CENTRAL DIVING INVITE HINSDALE CENTRAL H.S. 8:30 AM
01/18/2014 SAT Boys Wrestling V STEVENSON TEAM DUALS Sports Center 9:00 AM
01/18/2014 SAT Girls Bowling V JACOBS INVITATIONAL BRUNSWICK ZONE XL (ALGONQUIN) 9:00 AM
01/18/2014 SAT Girls Gymnastics V LAKE COUNTY INVITE (HOST:STEVENSON) Field House 2:00 PM
01/18/2014 SAT Boys Swimming JV ST CHARLES NORTH INVITE ST. CHARLES NORTH H.S. 10:00 AM
01/18/2014 SAT Boys Wrestling F FROSH TRIANGULAR Sports Center 9:00 AM
01/18/2014 SAT Boys Wrestling JV QUAD ELK GROVE H.S. 10:30 AM
01/18/2014 SAT Girls Basketball FB CARMEL CARMEL H.S. 9:30 AM
01/18/2014 SAT Cheerleading V GRAYSLAKE NORTH GRAYSLAKE NORTH H.S. 1:00 PM
01/18/2014 SAT Boys Swimming FS HINSDALE CENTRAL DIVING INVITE HINSDALE CENTRAL H.S. 8:30 AM
01/18/2014 SAT Girls Bowling JV JACOBS INVITATIONAL BRUNSWICK ZONE XL (ALGONQUIN) 9:00 AM
01/18/2014 SAT Girls Gymnastics JV NEW TRIER JV INVITE NEW TRIER H.S. NORTHFIELD 10:00 AM
01/18/2014 SAT JV JUNIOR VARSITY NOVICE CHAMPIONSHIP MARIAN CENTRAL H.S. 8:00 AM
01/18/2014 SAT Girls Basketball V MLK TOURNAMENT v. BELVIDERE NORTH DEKALB H.S. 12:00 PM
01/18/2014 SAT Girls Basketball V MLK TOURNAMENT v. METEA VALLEY DEKALB H.S. 6:00 PM
01/18/2014 SAT Cheerleading F GRAYSLAKE NORTH GRAYSLAKE NORTH H.S. 8:00 AM
01/18/2014 SAT Cheerleading JV GRAYSLAKE NORTH GRAYSLAKE NORTH H.S. 8:30 AM
01/18/2014 SAT Boys Bowling V REGIONAL BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 9:00 AM
01/19/2014 SUN Boys Hockey JV GLENBROOK NORTH NORTHBROOK SPORTS CENTER 5:55 PM
01/19/2014 SUN Boys Hockey V ROCKFORD CARLSON ICE ARENA 11:50 AM
01/19/2014 SUN Pom V NSC CHAMPIONSHIP MUNDELEIN H.S. AM
01/19/2014 SUN Pom JV PRAIRIE/LAKE CHAMPIONSHIP MUNDELEIN H.S. TBD
01/19/2014 SUN Pom F PRAIRIE/LAKE CHAMPIONSHIP MUNDELEIN H.S. TBD
01/19/2014 SUN Pom V MUNDELEIN INVITE MUNDELEIN H.S. PM
01/20/2014 MON Boys Basketball SB LAKE FOREST Field House South 9:00 AM
01/20/2014 MON Boys Basketball FA1 LAKE FOREST Field House North 9:00 AM
01/20/2014 MON Boys Basketball FA2 LAKE FOREST Field House North 10:30 AM
01/20/2014 MON Girls Basketball JV HERSEY TOURNAMENT HERSEY H.S. 8:00 AM
01/20/2014 MON Boys Bowling FS MLK FROSH/SOPH INVITE DON CARTER LANES (ROCKFORD, IL) 9:30 AM
01/20/2014 MON Girls Basketball FA HERSEY TOURNAMENT HERSEY H.S. 8:00 AM
01/20/2014 MON Girls Basketball FB HERSEY TOURNAMENT HERSEY H.S. 8:00 AM
01/20/2014 MON Girls Basketball V MLK TOURNAMENT v. DEKALB DEKALB H.S. 1:30 PM
01/20/2014 MON Girls Basketball V MLK TOURNAMENT v. OSWEGO DEKALB H.S. 6:00 PM
01/20/2014 MON Girls Basketball JV HERSEY TOURNAMENT HERSEY H.S. 11:30AM/1 PM
01/20/2014 MON Girls Basketball FA HERSEY TOURNAMENT HERSEY H.S. 11:30AM/1 PM
01/20/2014 MON Girls Basketball FB HERSEY TOURNAMENT HERSEY H.S. 11:30 AM/1 PM
01/21/2014 TUE Boys Basketball FA1 LAKES Field House North 5:30 PM
01/21/2014 TUE Boys Basketball FB LAKES Field House North 7:00 PM
01/21/2014 TUE Boys Basketball S LAKES Sports Center Wood 5:30 PM
01/21/2014 TUE Boys Basketball V LAKES Sports Center Wood 7:00 PM
01/21/2014 TUE BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
01/21/2014 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/21/2014 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/22/2014 WED Girls Bowling V ZION BENTON SUNSET LANES 4:30 PM
01/22/2014 WED Girls Gymnastics V VERNON HILLS Field House 6:00 PM
01/22/2014 WED Girls Gymnastics JV VERNON HILLS Field House 6:00 PM
01/22/2014 WED Girls Bowling JV ZION BENTON SUNSET LANES 4:30 PM
01/22/2014 WED BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
01/23/2014 THU Girls Basketball JV WARREN Sports Center Wood 5:30 PM
01/23/2014 THU Girls Basketball V WARREN Sports Center Wood 7:00 PM
01/23/2014 THU Girls Bowling V GRANT BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
01/23/2014 THU Girls Basketball FA WARREN Field House South 5:30 PM
01/23/2014 THU Girls Basketball FB WARREN Field House North 7:00 PM
01/23/2014 THU Girls Bowling JV GRANT BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
01/23/2014 THU GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/23/2014 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/23/2014 THU BOYS BOWLING SHUTTLE LAKESIDE LANES 4:00 PM
01/24/2014 FRI Boys Basketball S LIBERTYVILLE Sports Center Wood 5:30 PM
01/24/2014 FRI Boys Basketball FA2 LIBERTYVILLE Field House North 5:30 PM
01/24/2014 FRI Boys Basketball V LIBERTYVILLE Sports Center Wood 7:00 PM
01/24/2014 FRI Boys Basketball FB LIBERTYVILLE Field House North 7:00 PM
01/24/2014 FRI Boys Wrestling F LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 6:00 PM
01/24/2014 FRI Boys Wrestling JV LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 6:00 PM
01/24/2014 FRI Boys Wrestling V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 6:00 PM
01/24/2014 FRI GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/24/2014 FRI GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/24/2014 FRI BOYS BOWLING SHUTTLE Lakeside Lanes 4:00 PM
01/25/2014 SAT Girls Gymnastics V NILES WEST INVITATIONAL NILES WEST H.S. 1:00 PM
01/25/2014 SAT Boys Wrestling F ST. PATRICK FROSH INVITE ST. PATRICK H.S. 8:30 AM
01/25/2014 SAT Boys Wrestling JV STEVENSON JV QUAD Wrestling Room 9:00 AM
01/25/2014 SAT Boys Bowling V SECTIONAL PARK LANES (LOVES PARK, IL) 9:00 AM
01/25/2014 SAT Girls Basketball FA LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 4:00 PM
01/25/2014 SAT Boys Wrestling V YORK VARSITY QUAD YORK H.S. 9:00 AM
01/25/2014 SAT Girls Basketball FB LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 5:30 PM
01/25/2014 SAT Girls Basketball V LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 5:30 PM
01/25/2014 SAT Girls Basketball JV LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 4:00 PM
01/25/2014 SAT Boys Basketball FA1 MARIAN CATHOLIC Field House North 3:00 PM
01/25/2014 SAT Boys Basketball FA2 MARIAN CATHOLIC Field House South 3:00 PM
01/25/2014 SAT Boys Basketball S MARIAN CATHOLIC Sports Center Wood 3:00 PM
01/25/2014 SAT Boys Basketball V MARIAN CATHOLIC GLENBARD EAST H.S. 7:00 PM
01/25/2014 SAT Boys Wrestling JV WAUKEGAN OTT BAY TOURNAMENT WAUKEGAN H.S. - Brookside Campus 9:00 AM
01/25/2014 SAT Boys Basketball JV LAKES LAKES COMMUNITY H.S. 10:30 AM
01/25/2014 SAT Boys Hockey JV GLENBROOK SOUTH TWIN RINKS 7:40 PM
01/25/2014 SAT V UNIVERSITY HIGH INVITATIONAL UNIVERSITY OF CHICAGO LAB SCHOOL TBA
01/25/2014 SAT Pom V IHSA SECTIONALS GLENBROOK SOUTH H.S. 4:00 PM
01/25/2014 SAT Boys Hockey V GLENBROOK SOUTH TWIN RINKS 5:50 PM
01/26/2014 SUN Cheerleading V NSC CHAMPIONSHIP GRANT H.S. 11:12 AM
01/26/2014 SUN Cheerleading JV NSC PRAIRIE/LAKE CHAMPIONSHIP GRANT H.S. 9:54 AM
01/27/2014 MON GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/27/2014 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/29/2014 WED Girls Bowling V WARREN BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
01/29/2014 WED Boys Basketball FA2 HOFFMAN ESTATES Field House North 5:30 PM
01/29/2014 WED Boys Basketball FB HOFFMAN ESTATES Field House North 7:00 PM
01/29/2014 WED Girls Bowling JV WARREN BRUNSWICK’S (G) 4:30 PM
01/29/2014 WED Boys Hockey JV WARREN BARRINGTON ICE HOUSE 9:00 PM
01/29/2014 WED Boys Hockey V BARRINGTON BARRINGTON ICE HOUSE 7:20 PM
01/29/2014 WED GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/29/2014 WED GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/30/2014 THU Boys Basketball SB MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:30 PM
01/30/2014 THU Boys Swimming V ZION-BENTON Aquatic Center 5:00 PM
01/30/2014 THU Boys Basketball JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 7:00 PM
01/30/2014 THU Boys Swimming JV ZION-BENTON Aquatic Center 5:00 PM
01/30/2014 THU GIRLS BOWLING SHUTTLE BRUNSWICK'S (ESKAPE) 4:00 PM
01/30/2014 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
01/31/2014 FRI Girls Bowling V N.S.C. (HOST: WAUCONDA) BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 9:00 AM
01/31/2014 FRI Boys Wrestling V N.S.C. VERNON HILLS H.S. 5:00 PM
01/31/2014 FRI Girls Gymnastics V N.S.C. (HOST: LIBERTYVILLE) LIBERTYVILLE H.S. 6:00 PM
01/31/2014 FRI Girls Basketball JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:30 PM
01/31/2014 FRI Girls Basketball FA MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:30 PM
01/31/2014 FRI Girls Basketball FB MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 7:00 PM
01/31/2014 FRI Girls Basketball V MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 7:00 PM
01/31/2014 FRI Pom V IHSA STATE PRELIMS U.S. CELLULAR - BLOOMINGTON, IL 3:27 PM
01/31/2014 FRI Girls Bowling JV PRAIRIE LAKE INVITE (HOST: WAUCONDA) BRUNSWICK ZONE (DEER PARK) 9:00 AM
01/31/2014 FRI GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/01/2014 SAT Boys Basketball S WARREN Sports Center Wood 5:30 PM
02/01/2014 SAT Boys Wrestling JV PRAIRIE/LAKE JV INVITE @ WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 9:00 AM
02/01/2014 SAT Boys Basketball V WARREN Sports Center Wood 7:30 PM
02/01/2014 SAT Girls Gymnastics JV PRAIRIE LAKE INVITE (HOST: MUNDELEIN) MUNDELEIN H.S. 11:00 AM
02/01/2014 SAT Boys Basketball FA1 WARREN Sports Center Wood 4:00 PM
02/01/2014 SAT Boys Basketball FA2 WARREN Sports Center Wood 2:30 PM
02/01/2014 SAT Boys Hockey V LOYOLA HEARTLAND ICE ARENA 6:10 PM
02/01/2014 SAT Boys Wrestling V N.S.C. VERNON HILLS H.S. 9:00 AM
02/01/2014 SAT V GREAT LAKES CONFERENCE CHAMPIONSHIPS FIELDHOUSE 9:00 AM
02/01/2014 SAT Pom V IHSA STATE FINALS U.S. CELLULAR - BLOOMINGTON, IL TBD
02/01/2014 SAT Boys Hockey JV NEW TRIER TWIN RINKS 7:40 PM
02/03/2014 MON Girls Basketball V GRAYSLAKE CENTRAL GRAYSLAKE CENTRAL H.S. 7:00 PM
02/03/2014 MON Girls Basketball FA GRAYSLAKE CENTRAL GRAYSLAKE CENTRAL H.S. 5:30 PM
02/03/2014 MON Girls Basketball FB GRAYSLAKE CENTRAL GRAYSLAKE CENTRAL H.S. 7:00 PM
02/03/2014 MON Girls Basketball JV GRAYSLAKE CENTRAL GRAYSLAKE CENTRAL H.S. 5:30 PM
02/03/2014 MON GIRLS BOWLING SHUTTLE ARLINGTON LANES 4:00 PM
02/03/2014 MON GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/04/2014 TUE Boys Swimming V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:00 PM
02/04/2014 TUE Boys Basketball FA1 LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 5:30 PM
02/04/2014 TUE Boys Basketball S LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 5:30 PM
02/04/2014 TUE Boys Basketball V LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
02/04/2014 TUE Boys Swimming JV LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 5:00 PM
02/04/2014 TUE Boys Basketball FB LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
02/04/2014 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE ARLINGTON LANES 4:00 PM
02/04/2014 TUE GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/05/2014 WED Girls Gymnastics V REGIONAL Field House 6:30 PM
02/05/2014 WED GIRLS BOWLING SHUTTLE ARLINGTON LANES 4:00 PM
02/05/2014 WED Boys Wrestling JV VERNON HILLS VERNON HILLS H.S. 4:00 PM
02/06/2014 THU GIRLS BOWLING SHUTTLE ARLINGTON LANES 4:00 PM
02/06/2014 THU GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/07/2014 FRI Boys Basketball V ZION BENTON Sports Center Wood 7:00 PM
02/07/2014 FRI Boys Basketball S ZION BENTON Sports Center Wood 5:30 PM
02/07/2014 FRI Boys Basketball FA2 ZION BENTON Field House North 7:00 PM
02/07/2014 FRI Cheerleading V STATE PRELIMS U.S. CELLULAR - BLOOMINGTON, IL 7:55 PM
02/07/2014 FRI Girls Basketball V LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 7:00 PM
02/07/2014 FRI Girls Basketball FB LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 7:00 PM
02/07/2014 FRI Girls Basketball FA LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 5:30 PM
02/07/2014 FRI Girls Basketball JV LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 5:30 PM
02/07/2014 FRI Boys Basketball FA1 ZION BENTON Field House North 5:30 PM
02/07/2014 FRI GIRLS BOWLING SHUTTLE DEER PARK BRUNSWICK 4:00 PM
02/07/2014 FRI GIRLS GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/07/2014 FRI LOWER LEVEL CHEER BUS U.S. CELLULAR - BLOOMINGTON, IL 7:10 PM
02/08/2014 SAT Boys Wrestling V INDIVIDUAL REGIONALS MCHENRY H. S. 9:00 AM
02/08/2014 SAT Boys Swimming JV PRAIRIE/LAKE JV INVITE (SWIMMING) @VH VERNON HILLS H.S. 1:00 PM
02/08/2014 SAT Boys Swimming JV PRAIRIE/LAKE JV INVITE (DIVING) @VH VERNON HILLS H.S. 9:00 AM
02/08/2014 SAT Cheerleading V STATE FINALS U.S. CELLULAR - BLOOMINGTON, IL TBD
02/08/2014 SAT Girls Basketball FA ZION-BENTON Field House South 4:00 PM
02/08/2014 SAT Girls Basketball JV ZION-BENTON Sports Center Wood 4:00 PM
02/08/2014 SAT Girls Basketball V ZION-BENTON Sports Center Wood 5:30 PM
02/08/2014 SAT Boys Basketball V BENET BATAVIA H.S. 4:30 PM
02/08/2014 SAT Boys Basketball S BENET BATAVIA H.S. - MAIN GYM 12:00 PM
02/08/2014 SAT Girls Bowling V REGIONAL ARLINGTON LANES (ARLINGTON HTS, IL) 9:00 AM
02/08/2014 SAT Boys Hockey V FENWICK Buffalo Grove Twin Rinks 5:50 PM
02/10/2014 MON Boys Basketball SB ZION BENTON ZION BENTON H.S. 5:30 PM
02/10/2014 MON Boys Basketball JV ZION BENTON ZION BENTON H.S. 7:00 PM
02/10/2014 MON GIRLS GYMNATICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/10/2014 MON GIRLS BOWLING SHUTTLE DEER PARK 4:00 PM
02/11/2014 TUE Girls Basketball FA WAUCONDA WAUCONDA H.S. 5:30 PM
02/11/2014 TUE Girls Basketball JV WAUCONDA WAUCONDA H.S. 5:30 PM
02/11/2014 TUE Girls Basketball V WAUCONDA WAUCONDA H.S. 7:00 PM
02/11/2014 TUE Girls Basketball FB VERNON HILLS VERNON HILLS H.S. 7:00 PM
02/11/2014 TUE GIRLS GYMNATICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/11/2014 TUE GIRLS BOWLING SHUTTLE SUNSET LANES 4:00 PM
02/12/2014 WED Boys Basketball FA1 MAINE SOUTH FA INVITE MAINE SOUTH H.S. WEST GYM 7:30 PM
02/12/2014 WED Boys Basketball S LAKE ZURICH Sports Center Wood 5:30 PM
02/12/2014 WED Boys Basketball V LAKE ZURICH Sports Center Wood 7:00 PM
02/12/2014 WED Boys Basketball FB LAKE ZURICH Field House North 7:00 PM
02/12/2014 WED Boys Basketball FA1 LAKE ZURICH Field House North 5:30 PM
02/12/2014 WED Boys Hockey JV BARRINGTON (PLAYOFFS 1ST ROUND) BARRINGTON ICE HOUSE 9:10 PM
02/12/2014 WED Boys Hockey V ROCKFORD (SHL PLAYOFFS RD. 1) Buffalo Grove Twin Rinks 7:25 PM
02/12/2014 WED GIRLS GYMNATICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/12/2014 WED GIRLS BOWLING SHUTTLE SUNSET LANES 4:00 PM
02/13/2014 THU Girls Gymnastics V SECTIONAL NILES NORTH H.S. TBA
02/13/2014 THU GIRLS BOWLING SHUTTLE SUNSET LANES 4:00 PM
02/14/2014 FRI Boys Basketball S MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:30 PM
02/14/2014 FRI Boys Wrestling V INDIVIDUAL SECTIONAL BARRINGTON H.S. 4:30 PM
02/14/2014 FRI Boys Basketball V MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 7:00 PM
02/14/2014 FRI Boys Basketball FA1 MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:30 PM
02/14/2014 FRI Boys Basketball FB MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 7:00 PM
02/14/2014 FRI Boys Hockey V ROCKFORD Riverview Ice Arena 8:00 PM
02/14/2014 FRI GIRLS BOWLING SHUTTLE SUNSET LANES 4:00 PM
02/15/2014 SAT Boys Swimming V N.S.C. (SWIM) @VERNON HILLS VERNON HILLS H.S. 1:00 PM
02/15/2014 SAT Boys Swimming V N.S.C. (DIVING) @VERNON HILLS VERNON HILLS H.S. 9:00 AM
02/15/2014 SAT Girls Bowling V SECTIONAL SUNSET LANES (WAUKEGAN, IL) 9:00 AM
02/15/2014 SAT Boys Basketball JV MUNDELEIN Sports Center Wood 10:30 AM
02/15/2014 SAT Boys Basketball SB MUNDELEIN Sports Center Wood 9:00 AM
02/15/2014 SAT Boys Wrestling V INDIVIDUAL SECTIONAL BARRINGTON H.S. 9:00 AM
02/15/2014 SAT Boys Hockey V ROCKFORD (SHL GM 3 IF NEEDED) Buffalo Grove Twin Rinks 2:10 PM
02/17/2014 MON Boys Basketball FA1 MAINE SOUTH FA INVITE MAINE SOUTH H.S. 1:00 PM
02/17/2014 MON Boys Basketball FA1 MAINE SOUTH FA INVITE MAINE SOUTH H.S. 2:15 PM
02/18/2014 TUE GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/19/2014 WED Girls Basketball V REGIONAL VS. WHEELING/WAUKEGAN WAUKEGAN H.S. 8:00 PM
02/19/2014 WED BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
02/19/2014 WED Boys Hockey V GLENBROOK NORTH (SHL PLAYOFFS) NORTHBROOK SPORTS CENTER 8:20 PM
02/19/2014 WED CHEER BUS FOR GBK PLAYOFFS WAUKEGAN H.S. 8:00 PM
02/20/2014 THU Boys Wrestling V INDIVIDUAL STATE CHAMPAIGN, IL 5:00 PM
02/20/2014 THU GYMNASTICS SHUTTLE AMERICAN ACADEMY 4:00 PM
02/20/2014 THU Boys Hockey JV ROCKFORD (SHL PLAYOFFS) Buffalo Grove Twin Rinks 7:20 PM
02/21/2014 FRI Boys Basketball S LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 5:30 PM
02/21/2014 FRI Girls Gymnastics V STATE FINALS PALATINE H.S. 5:05 PM
02/21/2014 FRI Boys Basketball V LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 7:00 PM
02/21/2014 FRI Boys Basketball FA1 LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 5:30 PM
02/21/2014 FRI Boys Basketball FA2 LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 7:00 PM
02/21/2014 FRI Boys Wrestling V INDIVIDUAL STATE CHAMPAIGN, IL 1:30 PM
02/21/2014 FRI BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
02/22/2014 SAT Boys Basketball SB LAKE FOREST LAKE FOREST H.S. EAST CAMPUS 9:00 AM
02/22/2014 SAT Boys Swimming V SECTIONAL (SWIMMING) Aquatic Center 1:00 PM
02/22/2014 SAT Boys Swimming V SECTIONAL (DIVING) Aquatic Center 9:00 AM
02/22/2014 SAT Girls Gymnastics V STATE FINALS PALATINE H.S. 5:45 PM
02/22/2014 SAT Boys Basketball V CITY-SUBURBAN SHOOTOUT VS. CHICAGO SIMEON NILES WEST H.S. 8:30 PM
02/22/2014 SAT Boys Wrestling V INDIVIDUAL STATE CHAMPAIGN, IL 9:00 AM
02/22/2014 SAT Boys Hockey JV ROCKFORD (SHL PLAYOFFS) RIVERVIEW ICE ARENA 2:00 PM
02/22/2014 SAT Boys Hockey V LAKE FOREST AHAI PLAY IN GAME BUFAALO GROVE TWIN RINKS 5:50 PM
02/23/2014 SUN Boys Hockey V GLENBROOK NORTH (SHL PLAYOFFS) Buffalo Grove Twin Rinks 7:30 PM
02/24/2014 MON BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
02/25/2014 TUE Boys Wrestling V TEAM SECTIONAL TBD
02/25/2014 TUE Boys Basketball S NORTH CHICAGO NORTH CHICAGO H.S. 5:30 PM
02/25/2014 TUE Boys Basketball FA NORTH CHICAGO NORTH CHICAGO H.S. 5:30 PM
02/25/2014 TUE Girls Track V LIBERTYVILLE / LAKE ZURICH FIELDHOUSE 4:00 PM
02/25/2014 TUE Girls Track JV LIBERTYVILLE / LAKE ZURICH FIELDHOUSE 4:00 PM
02/26/2014 WED Boys Basketball V N.S.C. CHAMPIONSHIP VS NORTH CHICAGO NORTH CHICAGO H.S. 7:00 PM
02/26/2014 WED BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
02/26/2014 WED LOWER LEVEL BBK BUS NORTH CHICAGO H.S. 7:00 PM
02/26/2014 WED CHEER BUS NORTH CHICAGO H.S. 7:00 PM
02/27/2014 THU Girls Track V WAUKEGAN FIELDHOUSE 4:30 PM
02/27/2014 THU Girls Track JV WAUKEGAN FIELDHOUSE 4:30 PM
02/28/2014 FRI Boys Swimming V STATE - SWIMMING PRELIMS EVANSTON H.S. 3:30 PM
02/28/2014 FRI Boys Swimming V STATE - DIVING PRELIMS EVANSTON H.S. 9:00 AM
02/28/2014 FRI BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/01/2014 SAT Boys Swimming V STATE SWIMMING AND DIVING FINALS EVANSTON H.S. 1:00 PM
03/03/2014 MON BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/03/2014 MON GIRLS LACROSSE PRACTICE THE LAX CENTRE (NORTHBROOK) 6:15 PM
03/03/2014 MON GIRLS SOFTBALL PRACTICE NORTH SHORE ACADEMY 4:00 PM
03/04/2014 TUE Girls Track V BUFFALO GROVE BUFFALO GROVE H.S. 4:30 PM
03/04/2014 TUE Boys Basketball V REGIONAL SEMI-FINAL VS. MCHENRY MCHENRY HIGH SCHOOL 6:00 PM
03/04/2014 TUE Girls Track JV BUFFALO GROVE BUFFALO GROVE H.S. 4:30 PM
03/04/2014 TUE Boys Track V LAKES / LARKIN FIELDHOUSE 4:30 PM
03/04/2014 TUE Boys Track FS LAKES / LARKIN FIELDHOUSE 4:30 PM
03/04/2014 TUE BOYS GYMNASTICS SHUTTLE TBA 4:00 PM
03/04/2014 TUE OFF SITE PRACTICE BGLC AND GSO LIBERTYVILLE SPORTS COMPLEX 6:00 PM
03/04/2014 TUE GIRLS SOFTBALL PRACTICE NORTH SHORE ACADEMY 4:00 PM
03/04/2014 TUE Boys Hockey V AHAI STATE PLAYOFFS TBA EDGE WEST ICE ARENA 8:35 PM
03/04/2014 TUE CHEER FOR BBK REGIONAL MCHENRY HIGH SCHOOL 6:00 PM
03/04/2014 TUE MINI FOR BBK REGIONAL MCHENRY HIGH SCHOOL 6:00 PM
03/05/2014 WED BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/06/2014 THU Boys Water Polo V JV INTRA-SQUAD Aquatic Center 5:00 PM
03/06/2014 THU Girls Water Polo V JV INTRA-SQUAD Aquatic Center 5:00 PM
03/06/2014 THU BOYS GYMNASTICS SHUTTLE TBA 4:00 PM
03/07/2014 FRI BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/07/2014 FRI Boys Hockey JV AHAI STATE PLAYOFFS TBA EDGE EAST ICE ARENA 8:25 PM
03/07/2014 FRI Boys Basketball V REGIONAL FINAL VS. WARREN MCHENRY HIGH SCHOOL 7:00 PM
03/07/2014 FRI CHEER FOR BBK REGIONAL MCHENRY HIGH SCHOOL 7:00 PM
03/07/2014 FRI MINI FOR BBK REGIONAL MCHENRY HIGH SCHOOL 6:00 PM
03/08/2014 SAT Girls Track V GRAYSLAKE NORTH FIELDHOUSE 8:00 AM
03/08/2014 SAT Girls Track JV GRAYSLAKE NORTH FIELDHOUSE 8:00 AM
03/10/2014 MON BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/10/2014 MON BOYS TENNIS TRYOUTS COLLEGE PARK ATHLETIC COMPLEX 5:45 AM
03/11/2014 TUE Boys Basketball V SECTIONAL SEMI-FINAL VS. TBA LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
03/11/2014 TUE Boys Water Polo V EVANSTON Aquatic Center 6:00 PM
03/11/2014 TUE Boys Water Polo JV EVANSTON Aquatic Center 5:00 PM
03/11/2014 TUE Boys Track V JACOBS VARSITY COED MEET FIELDHOUSE 4:30 PM
03/11/2014 TUE Girls Track V JACOBS VARSITY COED MEET FIELDHOUSE 4:30 PM
03/11/2014 TUE BOYS GYMNASTICS SHUTTLE TBA 4:00 PM
03/11/2014 TUE BOYS BASEBALL PRACTICE NORTH SHORE BASEBALL ACADEMY 4:00 PM
03/11/2014 TUE Boys Hockey V AHAI STATE PLAYOFFS VS. LOYOLA EDGE WEST ICE ARENA 6:40 PM
03/11/2014 TUE CHEER BUS TO BBK SECTIONAL LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
03/11/2014 TUE 2ND BUS TO BBK SECTIONAL LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
03/11/2014 TUE MINI TO BBK SECTIONAL LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
03/11/2014 TUE BOYS TENNIS TRYOUTS COLLEGE PARK ATHLETIC COMPLEX 5:45 AM
03/12/2014 WED Girls Water Polo V MAINE SOUTH Aquatic Center 6:00 PM
03/12/2014 WED Girls Water Polo JV MAINE SOUTH Aquatic Center 5:00 PM
03/12/2014 WED BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/12/2014 WED BOYS TENNIS TRYOUTS COLLEGE PARK ATHLETIC COMPLEX 5:45 AM
03/13/2014 THU Boys Water Polo V PALATINE Aquatic Center 6:00 PM
03/13/2014 THU Boys Water Polo JV PALATINE Aquatic Center 5:00 PM
03/13/2014 THU BOYS GYMNASTICS SHUTTLE TBA 4:00 PM
03/13/2014 THU Boys Hockey JV AHAI STATE PLAYOFFS TBA EDGE EAST ICE ARENA 8:25 PM
03/13/2014 THU BOYS TENNIS TRYOUTS COLLEGE PARK ATHLETIC COMPLEX 5:45 AM
03/14/2014 FRI Boys Track V CARMEL VARSITY COED FIELDHOUSE 4:30 PM
03/14/2014 FRI Girls Track V CARMEL VARSITY COED MEET FIELDHOUSE 4:30 PM
03/14/2014 FRI Boys Water Polo JV LIBERTYVILLE JV INVITE LIBERTYVILLE H.S. 8:30 PM
03/14/2014 FRI BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/14/2014 FRI Boys Basketball V SECTIONAL FINAL VS. TBA LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
03/14/2014 FRI CHEER BUS TO BBK SECTIONAL LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
03/14/2014 FRI MINI TO BBK SECTIONAL LAKE ZURICH H.S. 7:00 PM
03/14/2014 FRI BOYS TENNIS TRYOUTS COLLEGE PARK ATHLETIC COMPLEX 5:45 AM
03/14/2014 FRI GIRLS SOFTBALL PRACTICE NORTH SHORE BASEBALL ACADEMY 4:00 PM
03/15/2014 SAT Girls Water Polo JV FENWICK JV TOURNAMENT FENWICK H.S. 8:20 AM
03/15/2014 SAT Girls Water Polo V SHS MINI INVITE Aquatic Center 8:00 AM
03/15/2014 SAT Boys Water Polo V SHS MINI INVITE Aquatic Center 1:00 PM
03/15/2014 SAT Boys Water Polo JV LIBERTYVILLE JV INVITE LIBERTYVILLE H.S. 8:45 AM
03/17/2014 MON BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/17/2014 MON Boys Hockey JV AHAI STATE PLAYOFFS TBA EDGE EAST ICE ARENA 8:35 PM
03/18/2014 TUE Boys Basketball V SUPER SECTIONAL VS. TBA DEKALB - NIU 8:00 PM
03/18/2014 TUE Boys Water Polo V LOYOLA Aquatic Center 5:00 PM
03/18/2014 TUE Boys Gymnastics V BARRINGTON Sports Center 6:00 PM
03/18/2014 TUE Girls Water Polo V LOYOLA Aquatic Center 6:00 PM
03/18/2014 TUE Boys Lacrosse V NEW TRIER NEW TRIER H.S. 5:30 PM
03/18/2014 TUE Girls Water Polo JV LOYOLA Aquatic Center 5:00 PM
03/18/2014 TUE Boys Water Polo JV LOYOLA Aquatic Center 6:00 PM
03/18/2014 TUE Boys Gymnastics JV BARRINGTON Sports Center 6:00 PM
03/18/2014 TUE Boys Gymnastics F BARRINGTON Sports Center 6:00 PM
03/18/2014 TUE CHEER BUS NIU, DEKALB 8:00 PM
03/18/2014 TUE PEP BUS 1 NIU, DEKALB 8:00 PM
03/18/2014 TUE PEP BUS 2 NIU, DEKALB 8:00 PM
03/18/2014 TUE BOYS BASKETBALL EQUIPMENT NIU, DEKALB 4:00 PM
03/18/2014 TUE GIRLS LACROSSE PRACTICE LIBERTYVILLE SPORTS COMPLEX 5:45 PM
03/19/2014 WED Girls Soccer V NEW TRIER Stadium 5:00 PM
03/19/2014 WED BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/19/2014 WED GIRLS SOFTBALL PRACTICE NORTH SHORE BASEBALL ACADEMY 4:00 PM
03/20/2014 THU Boys Volleyball JV GREEN & GOLD INTRA SQUAD Sports Center Wood 5:00 PM
03/20/2014 THU Boys Water Polo V FENWICK INVITATIONAL FENWICK H.S. TBA
03/20/2014 THU Boys Volleyball FA FB GREEN & GOLD INTRA SQUAD Sports Center North 5:00 PM
03/20/2014 THU Boys Track FS HUNTLEY H.S. FIELDHOUSE 4:30 PM
03/20/2014 THU Girls Water Polo JV OAK PARK - RIVER FOREST Aquatic Center 5:00 PM
03/20/2014 THU Girls Soccer V MAINE SOUTH Stadium 4:45 PM
03/20/2014 THU Girls Soccer JV2 MAINE SOUTH MAINE SOUTH H.S. 6:45 PM
03/20/2014 THU Girls Soccer FA MAINE SOUTH MAINE SOUTH H.S. 4:45 PM
03/20/2014 THU Girls Badminton V WHEELING WHEELING H.S. 4:30 PM
03/20/2014 THU Girls Badminton JV WHEELING WHEELING H.S. 4:30 PM
03/20/2014 THU Girls Badminton F WHEELING WHEELING H.S. 4:30 PM
03/20/2014 THU Girls Water Polo V OAK PARK - RIVER FOREST Aquatic Center 6:00 PM
03/20/2014 THU Boys Track V HUNTLEY H.S. FIELDHOUSE 4:30 PM
03/20/2014 THU Boys Volleyball V GREEN VS GOLD SPORTS CENTER WOOD 6:00 PM
03/20/2014 THU Girls Lacrosse V LOYOLA INVITE (LOYOLA) LOYOLA H.S. MUNZ CAMPUS 6:00 PM
03/20/2014 THU Girls Lacrosse JV LOYOLA LOYOLA H.S. MUNZ CAMPUS 4:45 PM
03/20/2014 THU Boys Lacrosse V BENET STADIUM 6:45 PM
03/21/2014 FRI Boys Basketball V STATE SEMI-FINAL VS. TBA PEORIA - CARVER ARENA 6:30 PM
03/21/2014 FRI Boys Water Polo V FENWICK INVITATIONAL FENWICK H.S. TBA
03/21/2014 FRI Boys Gymnastics V LEYDEN INVITE LEYDEN H.S. - WEST CAMPUS 6:00 PM
03/21/2014 FRI BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/22/2014 SAT Girls Badminton FS ZION-BENTON F/S INVITATIONAL ZION BENTON H.S. 9:00 AM
03/22/2014 SAT Girls Badminton V ROLLING MEADOWS QUAD ROLLING MEADOWS H.S. 8:00 AM
03/22/2014 SAT Boys Water Polo JV STEVENSON JV CO - ED TOURNAMENT Aquatic Center 8:00 AM
03/22/2014 SAT Boys Basketball V STATE FINAL VS. TBA PEORIA - CARVER ARENA TBD
03/22/2014 SAT Girls Water Polo JV STEVENSON JV CO - ED TOURNAMENT Aquatic Center 8:00 AM
03/22/2014 SAT Boys Water Polo V FENWICK INVITATIONAL FENWICK H.S. TBA
03/27/2014 THU Girls Softball V LAKES COMMUNITY The Dome at The Ballpark 34 Jennie Finch Way, Rosemont, IL (FIELD 1) 12:00 PM
03/28/2014 FRI Boys Gymnastics V LAKE PARK INVITE LAKE PARK H.S. - EAST CAMPUS 6:00 PM
03/28/2014 FRI Girls Softball V BARRINGTON The Dome at The Ballpark 34 Jennie Finch Way, Rosemont, IL (FIELD 1) 12:00 PM
03/28/2014 FRI LOWER LEVEL TEAM PEP BUS The Dome at The Ballpark 34 Jennie Finch Way, Rosemont, IL (FIELD 1) 12:00 PM
03/29/2014 SAT Girls Softball V BARRINGTON QUAD VS. TBA BARRINGTON H.S. 2:00 PM
03/29/2014 SAT Girls Softball V BARRINGTON QUAD VS. TBA BARRINGTON H.S. 4:00 PM
03/29/2014 SAT Girls Water Polo V LYONS INVITE LYONS TOWNSHIP H.S. 8:00 AM
03/29/2014 SAT Girls Lacrosse V EVANSTON EVANSTON H.S. 11:00 AM
03/29/2014 SAT Boys Baseball V JACOBS Varsity Baseball Field 11:00 AM
03/29/2014 SAT Boys Baseball JV JACOBS Varsity Baseball Field 1:30 PM
03/29/2014 SAT Boys Baseball S JACOBS Soph Baseball Field 11:00 AM
03/29/2014 SAT Boys Baseball SB JACOBS Soph Baseball Field 1:30 PM
03/31/2014 MON Boys Baseball V LOYOLA ACADEMY Varsity Baseball Field 4:30 PM
03/31/2014 MON Boys Baseball FB LOYOLA ACADEMY Soph Baseball Field 4:30 PM
03/31/2014 MON Boys Baseball S LOYOLA ACADEMY MUNZ CAMPUS (GLENVIEW, IL) 4:30 PM
03/31/2014 MON Boys Baseball FA LOYOLA ACADEMY MUNZ CAMPUS (GLENVIEW, IL) 4:30 PM
03/31/2014 MON BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
03/31/2014 MON VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
04/01/2014 TUE Girls Water Polo V GLENBROOK SOUTH Aquatic Center 6:00 PM
04/01/2014 TUE Boys Baseball V GLENBROOK SOUTH Varsity Baseball Field 4:45 PM
04/01/2014 TUE Boys Baseball FA GLENBROOK SOUTH Soph Baseball Field 4:45 PM
04/01/2014 TUE Boys Baseball S GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 4:45 PM
04/01/2014 TUE Girls Badminton V EVANSTON EVANSTON H.S. (BEARDSLEY GYM) 4:30 PM
04/01/2014 TUE Girls Water Polo JV GLENBROOK SOUTH Aquatic Center 5:00 PM
04/01/2014 TUE Boys Track V NORTH CHICAGO NORTH CHICAGO H.S. 4:30 PM
04/01/2014 TUE Boys Track FS NORTH CHICAGO NORTH CHICAGO H.S. 4:30 PM
04/01/2014 TUE Girls Badminton JV EVANSTON EVANSTON H.S. (G206-207) 4:30 PM
04/01/2014 TUE Girls Badminton F EVANSTON EVANSTON H.S. (G208-209) 4:30 PM
04/01/2014 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
04/02/2014 WED Boys Baseball V PALATINE PALATINE H.S. 4:30 PM
04/02/2014 WED Boys Baseball S PALATINE Varsity Baseball Field 4:30 PM
04/02/2014 WED Girls Softball F GLENBROOK NORTH JV Softball Field 4:30 PM
04/02/2014 WED Boys Baseball FB PALATINE Soph Baseball Field 4:30 PM
04/02/2014 WED Boys Volleyball JV GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 5:00 PM
04/02/2014 WED Boys Baseball FA PALATINE PALATINE H.S. 4:30 PM
04/02/2014 WED Girls Softball V GLENBROOK NORTH GLENBROOK NORTH H.S. 4:30 PM
04/02/2014 WED Girls Softball JV GLENBROOK NORTH Varsity Softball Field 4:30 PM
04/02/2014 WED Boys Lacrosse V LYONS LYONS H.S. BENNETT FIELD 6:45 PM
04/02/2014 WED Girls Lacrosse V LOYOLA INVITE (ST. IGNATIUS) STADIUM 6:15 PM
04/02/2014 WED Boys Volleyball FB GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 6:00 PM
04/02/2014 WED Boys Lacrosse JV LYONS LYONS H.S. BENNETT FIELD 5:30 PM
04/02/2014 WED Boys Volleyball V GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 6:00 PM
04/02/2014 WED Boys Volleyball FA GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 5:00 PM
04/02/2014 WED Boys Lacrosse FS LYONS GAME FIELD 14 5:00 PM
04/02/2014 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
04/02/2014 WED BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
04/03/2014 THU Girls Soccer JV EVANSTON EVANSTON H.S. - LAZIER FIELD 4:45 PM
04/03/2014 THU Boys Water Polo V MCHENRY Aquatic Center 6:00 PM
04/03/2014 THU Girls Soccer FA EVANSTON EVANSTON H.S. - PITNER NORTH FIELD 4:45 PM
04/03/2014 THU Girls Soccer V EVANSTON EVANSTON H.S. - LAZIER FIELD 6:30 PM
04/03/2014 THU Boys Water Polo JV MCHENRY Aquatic Center 5:00 PM
04/03/2014 THU Boys Lacrosse V GLENBROOK NORTH STADIUM 6:00 PM
04/03/2014 THU Boys Lacrosse JV GLENBROOK NORTH VHAC LACROSSE FIELD 4 4:30 PM
04/04/2014 FRI Boys Baseball S HERSEY Varsity Baseball Field 4:30 PM
04/04/2014 FRI Boys Baseball FB HERSEY Soph Baseball Field 4:30 PM
04/04/2014 FRI Boys Baseball FA HERSEY HERSEY H.S. 4:30 PM
04/04/2014 FRI Girls Water Polo V FENWICK VARSITY TOURNAMENT FENWICK H.S. 7:30 PM
04/04/2014 FRI Boys Baseball V HERSEY HERSEY H.S. 4:30 PM
04/04/2014 FRI Girls Lacrosse JV GLENBROOK SOUTH VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 1 4:45 PM
04/04/2014 FRI Boys Water Polo V I-55 SHOWDOWN - BOYS’ WATER POLO Aquatic Center 5:00 PM
04/04/2014 FRI Girls Lacrosse FS GLENBROOK SOUTH VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 3 4:45 PM
04/04/2014 FRI Girls Lacrosse V GLENBROOK SOUTH STADIUM 6:00 PM
04/04/2014 FRI Boys Lacrosse FS GLENBROOK NORTH GAME FIELD 14 4:30 PM
04/04/2014 FRI VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
04/04/2014 FRI BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
04/05/2014 SAT Boys Baseball V CARMEL CARMEL H.S. 11:00 AM
04/05/2014 SAT Boys Baseball S CARMEL (DH) Varsity Baseball Field 11:00 AM
04/05/2014 SAT Girls Softball V HERSEY (DH) HERSEY H.S. 11:00 AM
04/05/2014 SAT Girls Softball JV HERSEY (DH) Varsity Softball Field 11:00 AM
04/05/2014 SAT Girls Softball F HERSEY (DH) JV Softball Field 11:00 AM
04/05/2014 SAT Boys Baseball FA CARMEL (DH) Soph Baseball Field 11:00 AM
04/05/2014 SAT Boys Baseball FB CARMEL (DH) CARMEL H.S. 11:00 AM
04/05/2014 SAT Boys Baseball JV CARMEL CARMEL H.S. 1:30 PM
04/05/2014 SAT Girls Water Polo V FENWICK VARSITY TOURNAMENT FENWICK H.S. 8:20 AM
04/05/2014 SAT Boys Water Polo V I-55 SHOWDOWN Aquatic Center 8:00 AM
04/05/2014 SAT Boys Lacrosse V LIBERTYVILLE STADIUM 11:00 AM
04/05/2014 SAT Boys Lacrosse JV LIBERTYVILLE STADIUM 9:00 AM
04/05/2014 SAT Boys Lacrosse FS LIBERTYVILLE GAME FIELD 14 10:00 AM
04/07/2014 MON Girls Softball V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 4:30 PM
04/07/2014 MON Girls Softball JV LIBERTYVILLE Varsity Softball Field 4:30 PM
04/07/2014 MON Girls Softball F LIBERTYVILLE JV Softball Field 4:30 PM
04/07/2014 MON Girls Track JV LAKE ZURICH & LIBERTYVILLE LAKE ZURICH H.S. 4:30 PM
04/07/2014 MON Boys Track V LIBERTYVILLE / LAKE ZURICH LIBERTYVILLE H.S. 4:30 PM
04/07/2014 MON Boys Track FS LIBERTYVILLE / /LAKE ZURICH LIBERTYVILLE H.S. 4:30 PM
04/07/2014 MON Boys Lacrosse V GRAYSLAKE NORTH GRAYSLAKE NORTH H.S. 7:00 PM
04/07/2014 MON Boys Lacrosse JV GRAYSLAKE NORTH GRAYSLAKE NORTH H.S. 5:00 PM
04/07/2014 MON Boys Lacrosse FS GRAYSLAKE NORTH GRAYSLAKE NORTH H.S. 5:00 PM
04/07/2014 MON Girls Track V LAKE ZURICH & LIBERTYVILLE LAKE ZURICH H.S. 4:30 PM
04/07/2014 MON Girls Lacrosse V GLENBROOK NORTH STADIUM 6:00 PM
04/07/2014 MON Girls Lacrosse JV GLENBROOK NORTH VHAC FIELD HOCKEY / LACROSSE 1 4:30 PM
04/07/2014 MON Girls Lacrosse FS GLENBROOK NORTH LACROSSE 3 4:30 PM
04/07/2014 MON Girls Soccer JV2 WARREN WARREN H.S. ALMOND CAMPUS 4:30 PM
04/07/2014 MON VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
04/07/2014 MON BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
04/08/2014 TUE Girls Soccer FA CARMEL Game Field 13 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Volleyball JV NEW TRIER SPORTSCENTER WOOD 5:00 PM
04/08/2014 TUE Boys Baseball V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 4:30 PM
04/08/2014 TUE Girls Soccer JV CARMEL Game Field 4 4:30 PM
04/08/2014 TUE Girls Badminton V GLENBROOK NORTH Field House 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Tennis V NEW TRIER NEILSEN TENNIS CTR. 4:45 PM
04/08/2014 TUE Girls Softball V CARMEL CARMEL H.S. 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Tennis JV NEW TRIER VHAC Tennis 4:45 PM
04/08/2014 TUE Girls Water Polo JV MUNDELEIN Aquatic Center 5:00 PM
04/08/2014 TUE Girls Badminton F GLENBROOK NORTH GLENBROOK NORTH H.S. 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Water Polo JV MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 5:00 PM
04/08/2014 TUE Boys Baseball FB LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Baseball FA LIBERTYVILLE Soph Baseball Field 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Baseball S LIBERTYVILLE Varsity Baseball Field 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Water Polo V MUNDELEIN MUNDELEIN H.S. 6:00 PM
04/08/2014 TUE Girls Water Polo V MUNDELEIN Aquatic Center 6:00 PM
04/08/2014 TUE Girls Softball JV CARMEL Varsity Softball Field 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Volleyball FA NEW TRIER SPORTSCENTER NORTH 5:00 PM
04/08/2014 TUE Girls Badminton JV GLENBROOK NORTH Field House 4:30 PM
04/08/2014 TUE Girls Soccer V CARMEL CARMEL H.S. 4:30 PM
04/08/2014 TUE Boys Gymnastics V GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 6:00 PM
04/08/2014 TUE Boys Gymnastics JV GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 6:00 PM
04/08/2014 TUE Boys Gymnastics F GLENBROOK SOUTH GLENBROOK SOUTH H.S. 6:00 PM
04/08/2014 TUE Boys Volleyball V NEW TRIER Sports Center Wood 6:00 PM
04/08/2014 TUE Boys Volleyball FB NEW TRIER SPORTSCENTER NORTH 6:00 PM
04/08/2014 TUE VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
04/08/2014 TUE Girls Softball F CARMEL JV Softball Field 4:30 PM
04/09/2014 WED Boys Baseball S LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 4:30 PM
04/09/2014 WED Boys Baseball FA LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 4:30 PM
04/09/2014 WED Boys Baseball V LIBERTYVILLE Varsity Baseball Field 4:30 PM
04/09/2014 WED Boys Baseball FB LIBERTYVILLE Soph Baseball Field 4:30 PM
04/09/2014 WED Girls Lacrosse V LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 6:45 PM
04/09/2014 WED Girls Lacrosse JV LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 5:30 PM
04/09/2014 WED Boys Volleyball V LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 6:00 PM
04/09/2014 WED Boys Volleyball JV LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 5:00 PM
04/09/2014 WED Girls Soccer JV2 LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE SOCCER COMPLEX (12B) 4:30 PM
04/09/2014 WED Boys Lacrosse JV LAKE ZURICH VHAC LACROSSE 4 4:30 PM
04/09/2014 WED Boys Lacrosse FS LAKE ZURICH GAME FIELD 4 4:30 PM
04/09/2014 WED Girls Soccer FB LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE SOCCER COMPLEX (11) 4:30 PM
04/09/2014 WED Girls Softball V GRAYSLAKE NORTH GRAYSLAKE NORTH H.S. 4:30 PM
04/09/2014 WED Girls Softball JV GRAYSLAKE NORTH Varsity Softball Field 4:30 PM
04/09/2014 WED Girls Softball F GRAYSLAKE NORTH JV Softball Field 4:30 PM
04/09/2014 WED Boys Lacrosse V LAKE ZURICH STADIUM 6:15 PM
04/09/2014 WED Girls Badminton V T-F SOUTH Field House 4:30 PM
04/09/2014 WED Girls Badminton JV T-F SOUTH Field House 4:30 PM
04/09/2014 WED Girls Badminton F T-F- SOUTH Field House 4:30 PM
04/09/2014 WED Boys Volleyball FA LAKE ZURICH LAKE ZURICH H.S. 5:00 PM
04/09/2014 WED VHAC SHUTTLE VHAC 4:00 PM
04/09/2014 WED BOYS GYMNASTICS SHUTTLE BUFFALO GROVE GYMNASTICS 4:00 PM
04/10/2014 THU Girls Water Polo JV VERNON HILLS VERNON HILLS H.S. 6:00 PM
04/10/2014 THU Girls Soccer V LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE H.S. 6:15 PM
04/10/2014 THU Girls Soccer JV LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE SPORTS COMPLEX 4:30 PM
04/10/2014 THU Girls Soccer FA LIBERTYVILLE LIBERTYVILLE SPORTS COMPLEX 4:30 PM
04/10/2014 THU Boys Tennis V GLENBROOK NORTH GLENBROOK NORTH H.S.